Články o společnosti Vodafone
Vodafone zažaloval O2 za margin squeeze o 385 milionů. Proč právě teď?
Věcně jde o stejný problém, jaký ÚOHS řeší již od roku 2010. Formálně ale jde o samostatnou kauzu, která (podle mého názoru) souvisí spíše s aktuálním děním a postavením Vodafone na telekomunikačním trhu. (Lupa, 17.03.2015)
Je libo neomezený mobilní tarif za 135 Kč měsíčně?
Registry smluv a důsledné zveřejňování mají bojovat proti přemrštěným cenám. V telekomunikacích ale mohou být problémem naopak nízké ceny, o kterých vypovídají již zveřejněné smlouvy. (Lupa, 12.03.2015)
Už i Vodafone využil změny zákona v kauze okleštění
Počínaje 1. lednem si už i Vodafone bude účtovat smluvní pokuty (paušální odškodnění) za každý zbývající měsíc v plné výši, místo dosavadní pětiny. Ovšem jen u zákazníků s novou smlouvou, nikoli u těch se starší smlouvou. (Lupa, 02.01.2015)
Vodafone se stěhuje a znovu mění své smluvní podmínky
Již podruhé během krátké doby mění Vodafone své Všeobecné podmínky i další dokumenty. A není to zdaleka jen kvůli změně jeho sídla. Ještě ale nejde o reakci na „okleštění“. (Lupa, 08.12.2014)
Vodafone o víkendu (ne)pěkně převezl své zákazníky
Operátor dotlačil všechny své zákazníky k automatickému dokupování dat. Současně jim ale zablokoval hlavní ústupovou cestu – na celý víkend odstavil své systémy, skrze které se dokupování dá vypnout. (Lupa, 15.09.2014)
Vodafone reaguje na doporučení ČTÚ k síťové neutralitě
Vodafone škrtá ze svých podmínek pasáže, porušující síťovou neutralitu. Prý je ale u svých mobilních datových služeb stejně neaplikoval. (Lupa, 25.08.2014)
Vodafone znovu zkouší automatické dokupování dalších dat
Data od Vodafone dnes po vyčerpání limitu automaticky zpomalují, ale zákazník má možnost si další data dokoupit. Od 13. září by to mělo být přesně obráceně. (Lupa, 18.07.2014)
Připojení bez kabelu od Vodafone: předzvěst budoucích služeb na LTE?
Nové „Připojení bez kabelu“ navazuje na předchozí „Mobilní připojení Turbo“. Funguje ale jen na UMTS a LTE, má vyšší objemový limit (30 GB místo 20 GB) a zastropované maximální rychlosti (max 4 Mbit/s, v noci max 8 Mbit/s). (Lupa, 21.05.2014)
SAZKAmobil: sázka na spojení dvou světů a jejich návyků
Ceny mobilních služeb nového virtuála neomračují. Nová a zajímavá je snad jen snaha spojit model předplacených mobilních služeb s návyky pravidelných sázkařů. (Lupa, 14.02.2014)
Dopady tzv. Husákovy novely se u jednotlivých operátorů liší
Zatímco T-Mobile a Telefónica snižují smluvní pokuty na pětinu zbývajících paušálů i neplatícím zákazníkům, Vodafone neplatičům nadále účtuje plnou výši. A není to zdaleka jediný rozdíl. (Lupa, 03.02.2014)
Telefónica výrazně zpomaluje mobilní data po vyčerpání objemového limitu
S dosavadní, poměrně štědrou rychlostí mobilních dat po vyčerpání objemového limitu v rámci FUP, je u Telefóniky konec: z nynějších 200 kbit/s klesne na 64/32 kbit/s. Jak přesně funguje nový Smart FUP u Vodafone? Jak se mění tarif O2 [:kůl:]? (Lupa, 27.01.2014)
COOP Mobil: Vodafone sám sobě virtuálem
Na provozování nového virtuálního operátora COOP Mobil se podílí tři subjekty: skupina COOP, společnost MATERNA Communications a Vodafone. Nicméně vlastníkem COOP mobil s.r.o. je pouze Vodafone. (Lupa, 04.11.2013)
Turbo Internet:  Vodafone nasadí LTE v pásmu 900 MHz
To, co operátoři s vlastní sítí dosud prezentovali jako nemožné, Vodafone najednou udělá: nasadí LTE v pásmu 900 MHz. Hodlá jím pokrýt ta území, která dosud nemají 3G pokrytí. Na snahu získat příděl v pásmu 800 MHz ale nerezignuje. (Lupa, 01.11.2013)
Přenositelnost čísel: Vodafone je ochoten pustit své zákazníky dříve
Vodafone přeci jen zkrátil dobu, za kterou může jeho zákazník přenést své číslo k jinému operátorovi: nabízí možnost dohody na dřívějším termínu ukončení smlouvy, než jaký jinak určují jeho podmínky. (Lupa, 20.09.2013)
Nový virtuál Studentfone láká na časově omezené promo
Studentfone slibuje 300 MB za každé dobití ve výši 200 Kč, a přístup na Facebook (a některé další servery) nezapočítávaný do objemu FUP. Jde ale jen o časově omezené promo. (Lupa, 10.09.2013)
Změny v mobilní přenositelnosti: ze zkrácení je u Vodafone naopak prodloužení
K 1. září byla opatřením ČTÚ zkrácena doba přenosu telefonní čísla na pouhé 4 dny. Konkrétně Vodafone si ale k době přenosu fakticky připočítává dalších nejméně 30 dnů. A to i v případě zákazníků bez jakéhokoli úvazku. (Lupa, 09.09.2013)
ČTÚ zveřejnil zprávu o průběhu neúspěšné aukce kmitočtů pro mobilní sítě
Podle jednoho ze stávajících operátorů PPF v aukci výrazně přebíjel ostatní. Podle ČTÚ se ale všichni hráči v držení nejvyšší nabídky na jednotlivé příděly kmitočtů střídali. (Lupa, 17.06.2013)
Vodafone končí s panickými tarify, nahrazuje je tarify RED
Místo neomezených tarifů, vytvořených v panice po dubnových krocích Telefoniky, přichází nyní Vodafone s českou verzí svých koncernových tarifů RED. (Lupa, 24.05.2013)
Budování 3G sítí v ČR neskončilo až teď, ale fakticky již v polovině loňského roku
S budováním 3G sítí začali naši operátoři s velkým zpoždění, a fakticky s ním skončili již před nějakým časem. Mírou pokrytí přitom patříme na chvost Evropy. (Lupa, 25.02.2013)
Nahé ADSL a VDSL od Vodafone vychází levněji než oblečené
Teprve letos promítnul Vodafone loňské zrychlení VDSL i do svých maloobchodních přípojek. Některé nahé přípojky zlevnil tak, že stojí méně než ty, které vyžadují pevnou linku. (Lupa, 04.02.2013)
Oddělený prodej roamingových služeb a změny u služby Vodafone Passport data
Od 1.7.2014 si budeme moci vybrat jiného poskytovatele roamingových služeb, než je náš domácí mobilní operátor. Vodafone dále zhoršil podmínky služby Passport data. (Lupa, 28.01.2013)
Už i T-Mobile a Vodafone nabízí předplacené volání za 2,50 Kč. Ale jen dočasně a jen někomu
Nový BLESKmobil přeci jen přinutil tradiční operátory k určité reakci na svou nabídku. Ale stále jen „v mezích omezené konkurence“, na dobu určitou a s dalšími omezeními. A jaká překvapení připravil Vodafone pro studenty a držitele svých Férových tarifů? (Lupa, 03.12.2012)
Nové tarify Vodafone podruhé: kromě Férových budou i tarify podpultové
Podle dodatečných informací od Vodafone jeho nová nabídka přináší další revoluční změnu: kromě své plně veřejné části, už představené nejširší veřejnosti a novinářům v podobě tzv. Férových tarifů, bude mít i méně veřejnou část, která nebude nabízena aktivně, ale jen reaktivně na individuální bázi. (Lupa, 23.08.2012)
Nové Férové tarify od Vodafone: revoluce na mobilním trhu se nekoná
Nové Férové tarify Vodafone jsou postaveny na skutečně sekundové tarifikaci. Jsou také přehlednější, protože nabízí podstatně méně variant než dosavadní stavebnice Tarifů na míru, a hlavně začínají až na vyšší cenové hladině. Na té operátor zákazníkovi někde přidá, někde ubere, žádná zásadní změna v cenové hladině se ale nekoná. (Lupa, 21.08.2012)
Mobilní data od Vodafone: už nezpomalí, ale rovnou se zastaví
Vodafone plánuje zásadní změnu v uplatňování FUP na svých mobilních datech. Dosud při dosažení objemového limitu snižoval rychlost. Nově si zákazník bude muset za další data připlatit. Jinak už žádná data nepřenese. (Lupa, 12.03.2012)
Vodafone přichází se sdílenými tarify
Pro ty své zákazníky, kteří nedosáhnou na výrazné individuální slevy pro firemní zákazníky ani na zajímavé retenční nabídky, přináší nyní Vodafone novinku v podobě tzv. sdílených tarifů. (Lupa, 03.08.2011)
Na kolik přijde Vlastní 3G zóna?
Femtobuňka od českého Vodafone přijde jednorázově na (až) 3377 Kč. Dostupná bude od 1. července, zatím jen v uzavřeném režimu (pro předem nastavená zařízení). Otevřený režim prý přijde později. (Lupa, 24.06.2011)
Femtobuňky konečně už i v ČR
Po dlouhých letech dorazila už i do České republiky technologie, skrze kterou se do budování 3G pokrytí mohou zapojit i sami uživatelé. Jde o femtobuňky, se kterými přichází český Vodafone. (Lupa, 23.06.2011)
Vodafone si vypomohl U:fonem
Společnosti Vodafone a Mobilkom včera oficiálně představily svou vzájemnou spolupráci, byť poněkud asymetrickou: Vodafone bude využívat mobilní datové služby Mobilkomu, resp. jeho U:fona. Naopak nikoli. Oproti očekávání ale Vodafone nepředstavil žádné nové datové tarify, které by reagovaly na nové možnosti datových přenosů. (Lupa, 30.09.2010)
Nový slogan Telefóniky: CHYTRÁ SÍŤ
Závěr letošního léta přinese zvýšené aktivity v oblasti mobilního Internetu. Telefónica ho hodlá podpořit masivní marketingovou kampaní a novým sloganem (CHYTRÁ SÍŤ). T-Mobile zase vsadil na nové datové tarify. A Vodafone s U:fonem zřejmě spojí své síly a zkombinují své technologie. (Lupa, 19.08.2010)
Na dovolenou i s mobilními daty?
Pokud se chystáte využívat mobilní datové služby i v zahraničí, v rámci roamingu v EU, pak se i vás týkají změny, ke kterým dochází k 1.7.2010 (a v případě zákazníků Vodafone již k zítřku). Mohou vás uchránit od šoku z vysokého účtu, ale mohou vám také zkomplikovat vaši práci. (Lupa, 23.06.2010)
Vodafone (znovu)spustil svou 3G síť
Nová 3G síť českého Vodafone, budovaná na technologii HSPA od čínského Huawei, již pokrývá celé Brno, a Prahu ze 70 procent (populace). Během dalších 12 měsíců mají být pokryta všechna krajská města, a 20 až 30 dalších velkých měst. První naměřené rychlosti dosahují cca 1,5/0,5 Mbit/s. Datové tarify Vodafonu ale zůstávají beze změny, i s objemovými limity šitými na míru GPRS a EDGE. (Lupa, 31.03.2010)
Vodafone Extra: revoluce v dotacích do mobilů?
Na první pohled vypadá nový balíček Vodafone Extra jako revoluce v dotační politice mobilního operátora. Na druhý pohled už to ale tak světoborné není: možnost, jak si nechat zadotovat i něco jiného, než jen nový mobilní telefon, se nově otevírá i stávajícím zákazníkům. Aby to ale nebylo zase až tak jednoduché, musí si zájemce nejprve sám něco připlatit. (Lupa, 06.02.2009)
Vodafone rozhýbal mobilní Internet v ČR
Vánoční dárek od českého Vodafone, v podobě bezplatného šestiměsíčního testu jeho mobilního přístupu, si aktivovalo již skoro 250 000 zájemců. A dostavily se i konkrétní důsledky: jeho zákazníci začínají výrazně převažovat (například mezi všemi uživateli mobilních služeb Seznamu.cz). Zvyšuje se i počet zhlédnutých stránek a četnost využití mobilního Internetu. (Lupa, 18.12.2008)
Červený 3G puntík od Vodafone
Na mapě celé ČR to bude působit jako hodně malý červený puntík: 3G síť, kterou český Vodafone hodlá spustit někdy v prvním čtvrtletí příštího roku, bude zpočátku pokrývat jen necelou Prahu 9 a Prahu 10. Bude podporovat HSDPA a bude od Nokia Siemens Networks. Ale další detaily, včetně plánovaného růstu pokrytí, zveřejněny nebyly. Proč? (Lupa, 19.11.2008)
Stalo se: Vodafone přehodnotil své blokování Internetu
Český Vodafone již nebude blokovat „další nelegální stránky“, ale jen ty s dětskou pornografií. Vybírat je bude i nadále britská organizace Internet Watch Foundation. Pro potřeby dětského profilu ale bude nevhodné stránky vybírat Vodafone sám. T-Mobile nadále spolupracuje na vzniku kodexu marketingových kampaní pro získávání nových zákazníků. (Lupa, 18.11.2008)
Nový mobilní Internet od Vodafone
Český Vodafone přichází s novým internetovým tarifem pro mobily, za 17 Kč na den či 177 Kč na měsíc. Využitelný bude jak s transkódováním na WAPovém APN, tak i bez něj - a jak pro Internet v mobilu, tak i pro mobilní připojení klasických počítačů. Navíc Vodafone nabízí rekordně dlouhé promo období (6 měsíců), v rámci kterého bude nový tarif zcela zdarma. (Lupa, 06.11.2008)
Stalo se: Vodafone bude transkódovat mobilní web
Český Vodafone představí ve středu svou novou strategii mobilního Internetu. Její součástí bude i automatické přizpůsobování formátu webových stránek pro mobilní browsery (transkódování) při přístupu přes WAPové APN. Jak to funguje a jaká to má úskalí? Telefónica nabízí svůj O2 Internet WiFi v pilotním provozu a již převzala zákazníky NetBow. (Lupa, 03.11.2008)
Vodafone koupil Broadnet
Konsolidace operátorů na našem trhu není ještě u konce. Nejnověji došlo na společnost Broadnet Czech, vlastnící licenci na FWA v pásmu 26 a 28 GHz a orientovanou na firemní zákazníky, kterým poskytuje hlasové, datové a internetové služby. Kupcem je český Vodafone, který si od akvizice slibuje posílení své pozice právě v segmentu firemních zákazníků. (Lupa, 04.09.2008)
Stalo se: je cenzura Internetu už i v ČR?
Počínaje minulým čtvrtkem odstřihl český Vodafone všechny své zákazníky od takového obsahu, který má být nelegální. Je to ještě ochranou zákazníka a formou boje proti dětské pornografii a dalším nepravostem? Nebo je to už cenzura mobilního i pevného Internetu? A má na to vůbec právo? (Lupa, 30.06.2008)
Vodafone chystá (mobilní) mikroplatby
Český Vodafone chystá do budoucna několik zajímavých novinek: vlastní platební řešení pro mobilní Internet, technologii Otello pro vyhledávání skrze obrázky, či adaptaci internetového obsahu pro mobilní zařízení. Svůj portál Live! již dnes rozšířil o další služby Seznamu.cz v mobilní verzi, např. o mapy.cz, sreality.cz či firmy.cz. (Lupa, 09.04.2008)
Stalo se: koho koupí Vodafone?
Český Vodafone chce posílit svou pozici v segmentu firemních zákazníků. V této souvislosti zmiňuje partnerství či dokonce koupi některého z alternativních operátorů. Kromě teprve připravované technologie LTE si prý “všímá“ také technologie WiFi, kterou ve svém portfoliu dosud nemá. A také chce „dostat internetové služby do mobilů“. (Lupa, 25.03.2008)
Stalo se: dochází mobilnímu trhu dech?
T-Mobile i Vodafone získali v roce 2007 méně nových zákazníků než v roce 2006. V případě T-Mobile to bylo dokonce podstatně méně. Znamená to, že dosavadnímu růstu mobilního trhu dochází dech? Vodafone přišel s novým datovým tarifem, T-Mobile s novým herním portálem a Telefónica O2 s další vlnou akčních slev na své ADSL. (Lupa, 05.02.2008)
Stalo se: Vodafone odložil své UMTS
Český Vodafone měl počátkem roku 2008 spustit svou mobilní síť třetí generace. Nyní už je jasné, že tak neučiní. Návrh na cenzuru Internetu, skrze nový herní zákon zakazující internetové sázení, je stále ve hře. V Kanadě chtějí plně legalizovat veškeré stahování hudby z Internetu. Za paušál 5 dolarů měsíčně, z každé internetové přípojky. (Lupa, 17.12.2007)
Konvergovaný Vodafone OneNet
Český Vodafone přichází s konvergovanou službou pro firemní zákazníky, která zahrnuje hlasové služby, datové služby a Internet v mobilním i pevném provedení. Pro poskytování pevných služeb bude využívat zpřístupněné místní smyčky od Radiokomunikací, ale také FWA služby dalších partnerů. Hlasové služby jsou postaveny na IP platformě. (Lupa, 06.09.2007)
Stalo se: ADSL bude nabízet i Vodafone
Po rok starém oznámení, že chce nabízet také pevné služby, se český Vodafone dohodl s Radiokomunikacemi na využití jejich infrastruktury a do svého portfolia hodlá zařadit také ADSL. Jak se ČTÚ staví k nejnovější digitální novele? Jsou pánové Petr Štěpánek a Zdeněk Duspiva stále ještě členy Rady pro rozhlasové a televizní vysílání? (Lupa, 11.06.2007)
Zpevní nám Vodafone?
Také český Vodafone, po vzoru své matky a sourozenců, začíná pošilhávat po pevném světě a jeho DSL technologiích. Ale k čemu by to využil, a s kým by do toho mohl jít? (digiweb, 04.07.2006)