Články o aukci mobilních kmitočtů v roce 2012
Jak probíhala první aukce? PPF Mobile válcoval své konkurenty!
Vloni v březnu byl zrušen první pokus o aukci kmitočtů pro mobilní sítě. Nově zveřejněné logy vypovídají o tom, jak tento neúspěšný pokus probíhal a jak se choval ten který účastník aukce. (Lupa, 14.04.2014)
Jak Havran, Lyra a Orion soutěžili, Labuť pauzírovala a Lev se jen díval
ČTÚ zveřejnil log z druhé aukce o kmitočty pro mobilní sítě z listopadu loňského roku. Vypovídá o tom, pod jakými přezdívkami zájemci soutěžili, i o tom, jak konkrétně v aukci přihazovali. (Lupa, 31.03.2014)
České telekomunikace v roce 2013: najednou tolik změn
Rok 2013 byl rokem aukcí, nástupu virtuálů, zlevňování neomezených tarifů, změn ve vedení ČTÚ i v legislativě. Byl rokem sdílení sítí,  komerčního spouštění LTE, i velkých akvizic a prodejů. (Lupa, 30.12.2013)
Aukce kmitočtů: jak se přihazovalo u jednotlivých bloků?
Detailní výsledky aukce ukazují, že „boj“ mezi trojicí stávajících operátorů byl minimální, a to i v nejlukrativnějším pásmu 800 MHz. Jeden z bloků se prodal za vyvolávací cenu, ostatní se dočkaly jen minima příhozů. (Lupa, 22.11.2013)
Aukce skončila, na nového hráče zapomeňte!
Zájemci o roli nového hráče se v aukci moc nepředvedli. Tři porce kmitočtů v nejlukrativnějším pásmu 800 MHz si mezi sebou rozdělila trojice stávajících operátorů, za ceny jen o málo vyšší než ty vyvolávací. (Lupa, 20.11.2013)
Turbo Internet:  Vodafone nasadí LTE v pásmu 900 MHz
To, co operátoři s vlastní sítí dosud prezentovali jako nemožné, Vodafone najednou udělá: nasadí LTE v pásmu 900 MHz. Hodlá jím pokrýt ta území, která dosud nemají 3G pokrytí. Na snahu získat příděl v pásmu 800 MHz ale nerezignuje. (Lupa, 01.11.2013)
Aukce plná překvapení: tři ostřílení borci a dva úplní nováčci
Vedle tří etablovaných operátorů s dlouhou historií se do aukce přihlásily i dva zcela nové subjekty s nulovou historií. Jeden odvozuje svůj původ od PPF, ke druhému se hlásí skupina KKCG. (Lupa, 01.10.2013)
Aukce kmitočtů: jiné vyvolávací ceny, jiná rozvojová kritéria a závazky
Oproti dubnovému návrhu doznaly finální podmínky aukce mobilních kmitočtů určitých změn. Zcela vypadlo minimální požadované portfolio, zkrátila se doba národního roamingu, a jiné jsou i požadavky na rychlost budování nového pokrytí. (Lupa, 19.08.2013)
ČTÚ vyhlásil finální podmínky aukce mobilních kmitočtů, proběhnout má do konce roku
Finální podoba podmínek aukce prý nedoznala zásadních změn oproti původně navrhované verzi. Vládě byly podmínky předloženy, ale nevyjádřila se k nim – nesešlo se dost ministrů. (Lupa, 15.08.2013)
Aukce mobilních kmitočtů: připomínky jsou podány, začínají přesvědčovací manévry
Mobilní operátoři sepsali velmi rozsáhlé připomínky k aukci mobilních kmitočtů. Nejvíce jim leží v žaludku vyhrazení bloku v pásmu 800 MHz pro nového hráče. (Lupa, 27.05.2013)
PPF půjde do aukce na mobilní kmitočty znovu, ale má své podmínky
Skupina PPF půjde do aukce kmitočtů pro mobilní sítě jen tehdy, pokud nedojde ke zbytečným odkladům a budou zachovány nově navržené podmínky aukce (Lupa, 09.04.2013)
ČTÚ zveřejnil podmínky pro opakovanou aukci kmitočtů pro mobilní sítě
O možnosti vyhradit některý z nejlukrativnějších bloků v pásmu 800 MHz pro nového hráče nechtěl ČTÚ dříve ani slyšet. Nyní změnil názor i některá pravidla aukce. (Lupa, 09.04.2013)
Zrušená aukce roztrhla pytel se zájemci o virtuálního operátora
Nový Tesco Mobile ještě ani nevstoupil na trh a už si stačil uříznout pěknou ostudu. Centropol chce do rozjedu svého virtuála investovat na 100 milionů a získat až milion zákazníků. (Lupa, 18.03.2013)
Je 20 miliard skutečně tak moc, aby se musela rušit aukce? Ano i ne
V přepočtu na obyvatele a 1 MHz byla cena přes 20 miliard za celou aukci někde na evropském průměru. Dražší než jinde byly zřejmě jen kmitočty v pásmu 800 MHz. (Lupa, 11.03.2013)
ČTÚ zrušil aukci na mobilní kmitočty
Aukce, která měla již dávno skončit, byla zrušena. Vyšplhala se nad 20 miliard a regulátorovi přišlo, že je to už moc a že by to vedlo k příliš drahým službám pro koncové zákazníky. (Lupa, 08.03.2013)
Je jeden dost, nebo málo?
Kromě tří mobilních operátorů se do nadcházející aukce kmitočtů pro mobilní broadband přihlásil už jen jeden další zájemce. Je to málo, jak nyní tvrdí řada médií? Nebo můžeme být rádi, že se vůbec někdo přihlásil? (komentář, Lidové noviny, 19.09.2012)
PPF jde do aukce mobilních kmitočtů. Jaké má vize?
Pokud v aukci uspěje, chce PPF vybudovat moderního mobilního operátora zaměřeného spíše na retailové zákazníky, levnějšího o desítky procent, s 2G a LTE sítí s outsourcovaným provozem a s plnou nabídkou služeb včetně hlasu. Nejoptimističtější scénář spuštění počítá s Vánoci 2013. (Lupa, 11.09.2012)
ČTÚ půjde do aukce a do boje za virtuály bez Roberta Pelikána
Již dnes v poledne končí lhůta pro podávání přihlášek do aukce mobilních kmitočtů. Právník Robert Pelikán ale nebyl zvolen do Rady Českého telekomunikačního úřadu, který aukci vyhlásil a časem bude rozhodovat i o vstupu virtuálních operátorů na náš telekomunikační trh. Proč se tak stalo? (Lupa, 10.09.2012)
Vláda k ČTÚ: dveře pro čtvrtého operátora otevřete ještě více
Vláda posvětila způsob, jakým Český telekomunikační úřad vypořádal připomínky k podmínkám nadcházející aukce kmitočtů pro mobilní broadband. Navíc mu doporučila, aby zvětšil příděl kmitočtů, vyhrazených v pásmu 1800 MHz jen pro případného nového hráče. Co všechno se v důsledku provedeného vypořádání změnilo? (Lupa, 09.07.2012)
Aukce mobilních kmitočtů začíná
Český telekomunikační úřad včera představil hlavní obrysy nadcházející aukce mobilních kmitočtů, a dnes by je měl zveřejnit v plném znění. Dveře pro případného nového hráče otevřeny jsou, ale zase ne tak moc. Využít bude moci i národní roaming. Zato otevření stávajících sítí pro virtuální operátory se díky aukci nedočkáme. (Lupa, 20.03.2012)
Možná přijde i virtuální operátor
Opatrně a jakoby nesměle si ČTÚ pohrává s myšlenkou, že by si v rámci nadcházející aukce kmitočtů na stávajících mobilních operátorech přece jen vynutil velkoobchodní nabídku jejich mobilních služeb. Tak, aby mohli vzniknout (legální) virtuální operátoři. (Lupa, 12.09.2011)