Články, publikované v roce 2024
Lupa,  29.1.2024
Jako svůj podpis si na Czech POINTu můžete nechat úředně ověřit (legalizovat) třeba smajlík. Nemusíte ho ani připojovat k tomu elektronickému dokumentu, který chcete takto podepsat. Stačí, když jej připojíte na jiný samostatný dokument (tzv. podpisový arch).

Lupa,  25.1.2024
Portál občana sice již podporuje nové eDoklady, ale k implementaci změn v datových schránkách u něj ještě nedošlo. A tak přes něj nepřijmete ani neodešlete nové "velkoobjemové" datové zprávy (do 100 MB), ani do nich nevložíte žádnou z nově přípustných příloh (jako ZIP či ASiC).

Lupa,  22.1.2024
Na webu Czech POINTu je možnost eLegalizace nabízena již od října loňského roku. Skutečně dostupnou se ale stala až počátkem letošního ledna. A jak vlastně funguje a k čemu je dobrá?

Lupa,  15.1.2024
Novou e-Sbírku dnes ještě nenajdete tam, kde by správně měla být (pod doménou gov.cz). Případný přesun by ale narazil na již dnes poskytované systematické a trvalé URL odkazy na konkrétní obsah. Se svou identitou občana se do e-Sbírky nepřihlásíte, musíte si u ní udělat nový místní účet. Vyhledávání funguje trochu jinak, než jak je inzerováno, ale podporuje český stemming a řadu upřesňujících kritérií.

Lupa,  8.1.2024
Portál nové e-Sbírky nabízí zdarma a v elektronické podobě jak konsolidovaná znění zákonů a dalších právních předpisů, v jejich aktuálním i starším znění, tak i částky původní Sbírky, ve které byly vyhlášeny jejich právně závazné verze. Jak přesně je to ale s garantovaným charakterem toho, co dnes nová e-Sbírka nabízí?