Zákon č. 480/2004 o některých službách informační společnosti
Kauza reklamních patiček
Páteční seminář k problematice nového zákona č. 480/2004, o některých službách informační společnosti, ukázal na některé jeho definiční neurčitosti. Doslova šlágrem se stává problematika tzv. reklamních patiček, vkládaných freemaily do odesílaných zpráv. Podle MI ČR nejsou ve sporu s novým zákonem, podle ÚOOÚ naopak jsou nevyžádaným obchodním sdělením. (Zive, 04.10.2004)
Jak se ÚOOÚ chystá na spamming
Včerejší tisková konference Úřadu pro ochranu osobních údajů naznačila něco z toho, jak bude tento nezávislý Úřad bojovat proti nevyžádaným obchodním sdělením, na základě nového "antispamového" zákona. Chystá on-line formulář pro podávání stížností, připravuje svá konkrétná stanoviska, a hodlá otevřít také diskusní fórum k aplikování svých nových kompetencí. (Zive, 27.09.2004)
(13.9.2004)
Minulý týden: spam, nečekaný paušál, UPC . . .
V úterý nabyl účinnosti nový zákon (nejen) o spammingu. Postupně se vyjasňuje situace kolem dial-upu na geografických číslech - ČTÚ se nelíbí, a Telecom jej nezahrnuje do paušálů Víkend a Volno. České UPC, na rozdíl od slovenského, nezavedlo "light" verzi své služby chello, ale naopak přidalo na rychlosti u stávajících služeb. (ISDN server, 13.09.2004)
Proti spamu, po česku...
Nový zákon č. 480/2004 Sb., o některých službách informační společnosti, není první právní úpravou, zabývající se problematikou spammingu. Je jen dalším krokem na dlouhé cestě, připomínající spíše nekonečný závod. (digiweb, 13.09.2004)