Humor
(Ne)stalo se: konečně nahé ADSL!
Telefónica O2 Czech Republic konečně vyslyšela přání svých zákazníků a uvedla na trh tzv. nahé ADSL. Řeší problém vynuceného souběhu s pevnými hlasovými službami a nabízí i některé zajímavé doplňkové služby. Jako například virtuální platební kartu pro bezpečné online platby. Navíc nemá žádné objemové limity. (Lupa, 31.12.2007)
Jaký bude TV banking?
Nový koncept TV bankingu nabídne výhody přímého bankovnictví i těm klientům, kteří se až doposud báli používat počítač. Samy banky jej hodnotí jako krok správným směrem a dosud nejosobnější kontakt klienta s bankou na dálku. Do dvou let by se mohl stát nejrozšířenějším způsobem komunikace klientů s bankou. (Lupa, 01.04.2005)
Z českých logů a dumpů
Dnes je Silvestr, poslední den v roce, a s ním i doba kdy konečně vyplouvají na povrch nejrůznější úlomky a zbytky informací, které v průběhu roku někde zapadly, vzpříčily se, zadrhly či byly někým zašantročeny. Podívejme se tedy společně do různých logů, dumpů, archivů a žurnálů, co zajímavého zde uvízlo. (Lupa, 31.12.2004)
ADSL: jak vypadá propojení
Čtyři měsíce po termínu, který si sám stanovil, regulátor konečně vydal rozhodnutí o ADSL přes propojení. Dává alternativním operátorům možnost zvolit si stupeň agregace dle vlastního uvážení, na druhou stranu pevně definuje přenosové rychlosti. Podle AORTy by koncová cena za ADSL přípojku bez objemových limitů mohla klesnout pod 1000 korun. (Lupa, 01.04.2004)
ADSL: jak vypadá propojení. II.
Včerejší článek o ADSL přes propojení byl skutečně aprílem. Regulátor na něj ale zareagoval vydáním skutečného rozhodnutí 03/PROP/2004. Toto skutečné rozhodnutí se však nezabývá technickými aspekty propojení a realizace ADSL služeb, a soustřeďuje se na cenové aspekty. Přináší zajímavé snížení cen, hlavně u "nejnižších" variant. (Lupa, 02.04.2004)
V Česku řádil falešný regulátor!
Některá poslední rozhodnutí telekomunikačního regulátora, například o ADSL propojení, o jmenování Telecomu veřejnoprávním operátorem, či o novém stanovení propojovacích poplatků na bázi tzv. uživatelské hodnoty, vzbudila nemalé rozpaky odborné veřejnosti i samotných operátorů. Vysvětlení je ale velmi prozaické a typicky české: místo skutečného regulátora u nás řádil regulátor falešný! (Lupa, 31.12.2003)
Byl to apríl, nebyl to apríl...
Jak je to doopravdy s požadavkem expertů Evropské unie, aby sdružení CZ.NIC pustilo správu domény .cz a přenechalo ji regulátorovi, který by následně vypracoval nový národní plán názvů domén druhé úrovně? Byl včerejší článek "Jak dál s doménami pod .cz?" pouhým aprílovým žertem, nebo je naopak pravdivým vylíčením tvrdé reality? (Lupa, 02.04.2003)
Jak dál s doménami pod .cz?
Experti evropské unie požadují, aby správa ccTLD domény .cz přešla z CZ.NIC pod Český národní regulační úřad, který vznikne transformací z dnešního ČTÚ. Vyplývá to ze závěrů tzv. twinningového projektu, který probíhal na ČTÚ v minulém roce. Budoucí regulační úřad by pak měl vypracovat a schválit národní plán názvů domén druhé úrovně. (Lupa, 01.04.2003)
Internet OO
Na český telekomunikační trh vstupuje nový silný hráč. Nabízí jedinečné řešení problému tzv. poslední míle, na bázi optických vláken rozvedených až do jednotlivých domácností. Na této nově vybudované optické infrastruktuře pak nabízí vysokorychlostní přístup k Internetu, pod obchodní značkou Internet OO. (Lupa, 31.12.2002)
Čekají nás nové reklamní strategie
V roce 2003 se dočkáme zcela nových strategií reklamy na Internetu a v oblasti telekomunikací. Budou zábavnější, edukativnější, budou doslova hýřit interaktivitou a přinesou i další zajímavé efekty. Počítají například s registrací konzumentů reklamy a s posilováním reklamní gramotnosti u nejširší veřejnosti. (Lupa, 31.12.2002)