Vyšlo na www.novinky.cz dne 19.5.1999
Vytištěno z adresy: http://www.earchiv.cz/anovinky/ai2126.php3

Kauza Temelín: Grégr bude odstaven

Deníku MF Dnes se minulý čtvrtek podařil pikantní překlep přímo na titulní stránce: vítězného ministra Grégra odsoudili k odstoupení v případě, že dodrží své sliby.

Snad všechny hromadné sdělovací prostředky přinesly ve čtvrtek zprávy o výsledcích středečního večerního zasedání naší vlády, které mělo definitivně rozhodnout o dostavbě či nedostavbě Temelína. Rozhodlo ve prospěch dostavby, a tím vlastně ve prospěch koncepce ministra Grégra - který svatosvatě slíbil, že tentokráte (prý na desátý pokus) se již podaří dodržet slíbené termíny a náklady na dostavbu. Toto své přesvědčení ministr Grégr neváhal podpořit tvrzením přímo do kamery:

[Obr: gregr1305.gif (64147 Bytes)]
Grégr: Asi bych v případě, že nebudu moci tento úkol zajistit, odstoupil

V deníku Dnes, na titulní stránce, si ale zařádil tiskařský šotek. Vynecháním pouhých dvou písmen se mu podařilo vyrobit tvrzení přesně opačné: závazek ministra Grégra, že odstoupí v případě, že BUDOU dodrženy slíbené termíny a ceny.

[Obr: mfdnes1.gif (55004 Bytes)]
Celá titulní stránka

[Obr: dnes1305.gif (26738 Bytes)]
Detail

On-line verze deníku DNES (dostupná v Trafice), obsahuje ze stejného článku jen některé části (viz zde). Stanovisko ministra Grégra přitom uvádí v této podobě:

Ministr průmyslu Miroslav Grégr, obhájce Temelína, se chvilku před zasedáním vlády spokojeně usmíval a uvedl, že podá demisi, pokud kabinet stavbu zastaví.