Recenze
Recenze knihy: Elektronické právní jednání
V nakladatelství Wolter Kluwer vychází dlouho očekávaná právní monografie Vojtěch Kmenta (nejenom) o dopadech nařízení eIDAS a jeho širších souvislostech (Lupa, 12.12.2018)
Google story: recenze knihy
Životní příběh vyhledávače Google a stejnojmenné společnosti už vyšel i v češtině. Jak přesně funguje jeho page rank se v knížce sice nedočtete, ale i tak zde najdete řadu zajímavých, podnětných a inspirujících informací ze života a ze zákulisí tohoto novodobého internetového zázraku. (Lupa, 17.05.2007)
Wi-Fi do kapsy a na cesty
Recenze D-Link AirPlus G DWL-G730AP Wireless Pocket Router/AP (Mobile&Wireless, 03/2005)
Kevin Mitnick: Umění klamu
Autor knihy Umění klamu, která právě dnes vychází v českém jazyce, bývá označován za nejslavnějšího hackera na světě. O čem přesně je jeho kniha a jaký je skutečný příběh Kevina Mitnicka? Byl nelítostným ničitelem, který napáchal stamilionové škody, nebo jej "udělali" senzacechtiví novináři? Byl více odborníkem na počítače, nebo spíše sociotechnikem? (Lupa, 25.09.2003)
Ester Dyson: Release 2.1 (recenze českého vydání)
V nakladatelství Management Press právě vychází český překlad známé knihy Release 2.1 od Ester Dysonové, považované za "první dámu Internetu". Jde o publikaci věnovanou zejména důsledkům Internetu na člověka a lidskou společnost, s mnoha zajímavými a podnětnými názory. Je psána s neobyčejným přehledem a na základě hlubokých znalostí autorky, která celou knihu koncipovala jako průvodce on-line světem a jeho reáliemi pro nově příchozí i zkušenější "kyber-občany". (eArchiv, 24.06.2001)
Nicholas Negroponte: Digitální svět (recenze českého vydání)
V nakladatelství Management Press právě vychází český překlad slavné knihy, považované za "manifest" postinformačního věku. Je doslova studnicí zajímavých myšlenek a postřehů, ale především je vizí možné budoucnosti, umožněné nástupem digitálních technologií. Rozhodně stojí za přečtení každému, koho zajímá co mohou digitální technologie přinést a co mohou změnit. A že toho není málo! (eArchiv, 28.05.2001)
DATA/Synchro PC kit pro Alcately řady 500 a 700
K mobilním telefonům Alcatel řady 500 a 700, které již jsou běžně dostupné na našem trhu, existuje bohatá škála různého příslušenství. Zahrnuje i sadu umožňující propojit mobilní telefon s počítačem PC a využívat toto propojení jak pro synchronizaci údajů s diářem na PC (např. kontaktů a plánovaných schůzek v Outlooku), tak i pro potřeby přenosu dat. (eArchiv, 5.4.2001)
Jaký je nový Alcatel One Touch řady 300?
Na náš trh již dorazily nové mobilní telefony Alcatel řady 300. Jde sice o modely tzv. entry level, ale s bohatou výbavou - kromě podpory WAPu mají např. vibrační vyzvánění, zabudovanou sadu hands-free, šablony pro SMS zprávy a mnohé další funkce. (Novinky, 15.11.2000)

Recenze CD-ROM


Recenze knih

  • Přímo od Dellu. Recenze "životopisné" knihy o firmě Dell, která ještě dávno před nástupem Internetu prodávala přímo svým zákazníkům, bez prostředníků (Management Press, 2000) (Novinky, 5.6.2000)
  • Encyklopedie s otazníky. Recenze knihy: Werner Feibel: Encyklopedie počítačových sítí (Computer Press, 1996) (CHIPweek 5/97)
  • Jak pracuje Internet. Recenze knihy: Joshua Eddings: Jak pracuje Internet (Unis, 1995) (CHIPweek 28/95)
  • Internet :-) CZ. Recenze knihy: Vladimír Vrabec, Aleš Čepek: Internet :-) CZ, průvodce českého uživatele (Grada, 1995) (CHIPweek 23/95)
  • Internet Roadmap. Recenze knihy: Bennett Falk: Internet Roadmap - průvodce světem Internetu (Computer Press, 1995) (CHIPweek 20/95)
  • Jak pracují sítě. Recenze knihy: F.J.Derfler, L. Reed: Jak pracují sítě (Unis, 1995) (CHIPweek 17/95)
  • Sériová komunikace. Recenze knihy: Peter W. Gofton: Sériová komunikace (Grada Publishing, 1995) (CHIPweek 13/95)
  • Výkladový slovník, tentokráte od Novellů. Recenze knihy: Peter Dyson, Novellovský slovník sítí (Grada, 1995) (CHIPweek 2/95)

Recenze programů


Recenze hardwaru