Články o společnosti T-Mobile
Změny datových služeb u T-Mobile jsou zřejmě rozsáhlejší, než se původně zdálo
Původně to vypadalo, že změny chování po vyčerpání FUP se týkají jen „menších“ tarifů, s objemy do 50 MB. Ke změnám ale dochází i u ostatních tarifů. (Lupa, 01.06.2015)
SIGFOX: Internet věcí bez Internetu a jen pro některé věci
Technologie SIGFOX, kterou zkouší český T-Mobile, může být ještě jednodušší a levnější než SMSky. Hodí se třeba pro sběr dat z nejrůznějších měřidel a senzorů. (Lupa, 22.05.2015)
Kauza okleštění: už i T-Mobile chce smluvní pokuty v plné výši
T-Mobile sice ponechal své Všeobecné podmínky beze změny, ale v dalších smluvních dokumentech mění některá jejich ustanovení – právě ta, která upravují výši smluvních pokut. (Lupa, 22.04.2015)
Lze získat záznam telefonního hovoru, kterým jste si něco objednali?
O2 a Vodafone neposkytují záznam telefonického hovoru, kterým mělo dojít k uzavření smlouvy. Pouze T-Mobile je ochoten vám jej přehrát, pokud za ním přijdete do jeho sídla v Praze. (Lupa, 03.11.2014)
T-Mobile jde do cloudu jako aplikační broker
T-Cloud od T-Systems, nyní již pod hlavičkou T-Mobile, rozšiřuje své cloudové portfolio o aplikační služby. Nikoli ale vlastní, nýbrž od různých partnerů. (Lupa, 03.09.2014)
Platí tzv. Husákova novela i pro firmy? Obecně ano, ale ….
Ustanovení zákona o maximální výši smluvních pokut (na úrovni jedné pětiny) nedělá rozdíl mezi rezidenčními a firemními zákazníky. V praxi ale záleží ještě na dalších okolnostech. (Lupa, 10.02.2014)
Dopady tzv. Husákovy novely se u jednotlivých operátorů liší
Zatímco T-Mobile a Telefónica snižují smluvní pokuty na pětinu zbývajících paušálů i neplatícím zákazníkům, Vodafone neplatičům nadále účtuje plnou výši. A není to zdaleka jediný rozdíl. (Lupa, 03.02.2014)
T-Mobile od zítřka spouští komerční provoz svého LTE
LTE od T-Mobile bude dostupné v Mladé Boleslavi a na čtvrtině území Prahy. Prozatím bude fungovat v pásmu 1800 MHz a bude dostupné všem uživatelů značky (nikoli sítě) T-Mobile, v rámci stávajících tarifů a datových balíčků. (Lupa, 30.09.2013)
Český T-Mobile kupuje český T-Systems, fúzovat ale nebudou
Cílem dnes oznámené transakce je lepší využití synergií mezi oběma dosud samostatně působícími subjekty. Případný rebranding není do budoucna vyloučen, ale není na pořadu dne. (Lupa, 10.04.2013)
Budování 3G sítí v ČR neskončilo až teď, ale fakticky již v polovině loňského roku
S budováním 3G sítí začali naši operátoři s velkým zpoždění, a fakticky s ním skončili již před nějakým časem. Mírou pokrytí přitom patříme na chvost Evropy. (Lupa, 25.02.2013)
Porazila rychlá mobilní data od T-Mobile poštovního holuba a závodní Ferrari?
T-Mobile uspořádal závod, kterým se pokouší vyvrátit odvěkou poučku o výhodnosti kabel(k)ového přenosu oproti přenosu přes datovou síť. Výsledek bude znám dnes. (Lupa, 11.02.2013)
Už i T-Mobile a Vodafone nabízí předplacené volání za 2,50 Kč. Ale jen dočasně a jen někomu
Nový BLESKmobil přeci jen přinutil tradiční operátory k určité reakci na svou nabídku. Ale stále jen „v mezích omezené konkurence“, na dobu určitou a s dalšími omezeními. A jaká překvapení připravil Vodafone pro studenty a držitele svých Férových tarifů? (Lupa, 03.12.2012)
T-Mobile testuje technologii Smart LTE od Samsungu
Také T-Mobile už spustil své LTE. Nejedná se o žádný komerèní provoz, ale o testování vylepšené varianty LTE od korejského Samsungu. Ta slibuje menší propady rychlostí na hranici mezi jednotlivými buòkami LTE sítì. (Lupa, 12.07.2012)
Když operátor kápne božskou
Smluvní a provozní podmínky našich operátorů doznaly v nedávných dnech zajímavých změn. Například Telefónica a T-Mobile nově uvádějí garantované minimální rychlosti svého pevného i mobilního připojení. U mobilního garantují shodně 16 kbit/s, zatímco u pevného se jejich garance rozchází zcela zásadně. (Lupa, 04.07.2012)
T-Mobile zavádí HD Voice
Jako první v ČR zavádí T-Mobile ve své 3G síti (pouze té nesdílené) nový širokopásmový kodek WB-AMR, alias G.722.2, jako službu HD Voice. Hovor má být kvalitnější, pokud vám nezahapruje 3G pokrytí. (Lupa, 31.10.2011)
Přeprodeji ADSL došel dech
Provozní výsledky Telefóniky za 2Q 2011 naznačují, že po dvou kvartálech nevídaného vzepětí přeprodávaného ADSL se situace vrací zpět do starých kolejí. Celkovému odbytu ale moc nepomohlo ani VDSL. (Lupa, 01.08.2011)
ADSL: konkurence vydržela
Ani po zveřejnění provozních výsledků za první letošní kvartál není zcela jasné, zda více nových přípojek zřídila Telefónica či T-Mobile. Přesto se jejich vzájemný souboj na poli ADSL zdá být vyrovnaný. (Lupa, 16.05.2011)
Jak dopadl mobilní rok 2010?
Ani v roce 2010 se konkurence mobilních operátorů v Česku příliš nerozjela. Tržby a zisky mobilních operátorů sice klesly, ale jejich ziskovost (provozní marže) je stále nebývale vysoká. (Lupa, 07.03.2011)
Chuck Norris udělal z T-Mobile virtuálního operátora
Osobě Chucka Norrise je přisuzováno mnoho hrdinských činů doslova epochálního významu. Nejnověji se může pyšnit tím, že přesvědčil český T-Mobile, aby opustil své původní záměry s mobilní televizí na platformě DVB-H, přešel na satelitní platformu DVB-S a stal se (satelitním) virtuálním operátorem. Díky tomu může T-Mobile nabízet služby triple play, zahrnující i novou „T-Mobile Televizi“. (Lupa, 22.10.2010)
Nahé ADSL: už i s dotovaným počítačem
Český T-Mobile se postaral o další milník v historii tuzemského ADSL: praxi dotovaných telefonů, obvyklou ve světě mobilů, překlopil i do světa pevných komunikací. Ke svému nahému ADSL začne nabízet poměrně štědře dotovaný počítač typu All-in-One, i s modemem, instalací a uživatelskou podporou. Jak dalece je tato nabídka výhodná pro zákazníka a jak dalece pro operátora? (Lupa, 27.09.2010)
Nový slogan Telefóniky: CHYTRÁ SÍŤ
Závěr letošního léta přinese zvýšené aktivity v oblasti mobilního Internetu. Telefónica ho hodlá podpořit masivní marketingovou kampaní a novým sloganem (CHYTRÁ SÍŤ). T-Mobile zase vsadil na nové datové tarify. A Vodafone s U:fonem zřejmě spojí své síly a zkombinují své technologie. (Lupa, 19.08.2010)
Na dovolenou i s mobilními daty?
Pokud se chystáte využívat mobilní datové služby i v zahraničí, v rámci roamingu v EU, pak se i vás týkají změny, ke kterým dochází k 1.7.2010 (a v případě zákazníků Vodafone již k zítřku). Mohou vás uchránit od šoku z vysokého účtu, ale mohou vám také zkomplikovat vaši práci. (Lupa, 23.06.2010)
Nahé ADSL může zlevnit
Telefónica O2 Czech Republic zveřejnila v závěru minulého týdne novou velkoobchodní nabídku svého ADSL, platnou k 1.4.2010. Dochází v ní k poměrně zásadnímu zlevnění nahého ADSL, o 107 Kč. Cenový rozdíl mezi „oblečeným“ a „nahým“ ADSL na velkoobchodní úrovni se tak snižuje z původních 205 Kč na 98 Kč. (Lupa, 15.03.2010)
Český mobilní sektor v roce 2009
Z právě zveřejněných výsledků našich mobilních operátorů za rok 2009 vyplývá, že na výnosech si oproti předcházejícím létům pohoršili. Ani detailnější pohled na jednotlivá čtvrtletí zatím nenaznačuje žádný obrat k lepšímu. Také přírůstky nových zákazníků (aktivních SIM karet) jsou čím dál tím nižší. Naše mobilní penetrace se tak stále nedostala přes 130 %. (Lupa, 01.03.2010)
Stalo se: nahé ADSL je ve skutečnosti balíčkem?
Telefónica O2 sice u soudu dosáhla předběžného zákazu srovnávací reklamy UPC, ale za cenu konstatování, že její nové nahé ADSL je balíčkem, který obsahuje i další služby. Mobilní penetrace v ČR poklesla z téměř 130 procent na konci roku 2008 na cca 126 procent k polovině letošního roku. Co naznačují zveřejněné hospodářské výsledky českého T-Mobile? (Lupa, 10.08.2009)
T-Mobile jde do UMTS FDD a do blokování nelegálního obsahu
Ještě v září český T-Mobile tvrdil, že do budování klasické 3G sítě (na bázi UMTS FDD) nepůjde. Nyní už se věci mají jinak a na konec příštího roku chystá její komerční spuštění. Podobně ještě nedávno deklaroval, že nebude blokovat nelegální obsah na Internetu paušálně všem svým zákazníkům. Nyní změnil názor a od května příštího roku k tomu hodlá přistoupit. (Lupa, 16.12.2008)
Stalo se: Vodafone přehodnotil své blokování Internetu
Český Vodafone již nebude blokovat „další nelegální stránky“, ale jen ty s dětskou pornografií. Vybírat je bude i nadále britská organizace Internet Watch Foundation. Pro potřeby dětského profilu ale bude nevhodné stránky vybírat Vodafone sám. T-Mobile nadále spolupracuje na vzniku kodexu marketingových kampaní pro získávání nových zákazníků. (Lupa, 18.11.2008)
Stalo se: T-Mobile přišel o prvenství ve výnosech
Český T-Mobile si udržel prvenství v počtu zákazníků, přesněji aktivních SIM karet. Ovšem prvenství v objemu kvartálních výnosů, poprvé získané na konci loňského roku, zase obratem ztratil. Evropská komise zahájila veřejnou konzultaci k dopadům svého nařízení o roamingu. Ptá se například, zda operátoři neúčtují hovorné po minutách místo po sekundách. (Lupa, 12.05.2008)
Stalo se: pevných linek je už méně než 2 miliony
Počet pevných telefonních linek v ČR, zřízených a provozovaných Telefónikou, poprvé klesl pod 2 miliony. A to jich měl Telecom původně zřídit přes 4 miliony. Český T-Mobile jako poslední z mobilních operátorů představil komplexní řešení pro firmy, zahrnující také fixní hlasové služby, v podobě služby ProfiNet. (Lupa, 28.06.2008)
Stalo se: Sazka chce vsadit na Internet
Společnost Sazka chce nabídnout vlastní služby pro on-line placení po Internetu. Možnost provozování sázek přes Internet má připravenu, ale šance na jejich povolení prý vede jen přes mrtvolu ministra financí Miroslava Kalouska. Český T-Mobile už je mobilní jedničkou i co do výnosů. Zdražení Internetu u UPC již nastalo, mění se ale i čísla účtů. (Lupa, 03.03.2008)
Stalo se: T-Mobile má smělé plány
Roland Mahler, šéf českého T-Mobile, pevně věří v mobilní technologie i v prvenství jeho firmy co do výnosů. Potenciál dalšího rozvoje vidí hlavně v komunitách a v obsahu, generovaném uživateli. Vysvětlil, proč jako mobilní operátor nabízí fixní ADSL. Naznačil brzké testování technologie LTE a avizoval spuštění DVB-H již na přelomu letošního a příštího roku. (Lupa, 21.01.2008)
Stalo se: T-Mobile dohání O2
Na podzim roku 2003 vyhlásil český T-Mobile ambiciózní cíl: do čtyř let se stát mobilní jedničkou co do počtu zákazníků i finančních ukazatelů. Podle nyní publikovaných výsledků se mu to podařilo, jen pokud jde o počet zákazníků. Podle finančních ukazatelů je stále ještě druhý. Ale už je docela blízko prvenství i zde. (Lupa, 19.11.2007)
Stalo se: už i T-Mobile chce ADSL
Po Vodafonu ohlásil své plány s ADSL i český T-Mobile. K čemu ale mohou mobilní operátoři využít vlastní broadband na bázi pevného připojení, přes ASDL ? Dočkáme se od nich tuzemské obdoby služeb jako je BT Fusion či T-Mobile Hotspot@Home, postavených na konceptu UMA, nebo nějakého řešení na bázi tzv. femto buněk? (Lupa, 27.08.2007)
Stalo se: Radiokomunikace byly prodány
Islandský miliardář Thor Bjorgolfsson prodal (původně České) Radiokomunikace konsorciu nových vlastníků z Evropy, USA a z Abú Dhabí. Součástí prodeje je i 39,2% podíl v českém T-Mobile. Máte-li dotaz či námět pro premiéra ČR, můžete mu ho poslat přes nový web panepremiere.cz. Diakritika v českých doménách druhé úrovně ještě nebude. (Lupa, 27.11.2006)
Stalo se: konec sebevražedné reklamy
Předběžné opatření soudu zastavilo reklamní kampaň T-Mobile, která přesvědčovala o zbytečnosti toho, co sama propagovala. Eurotel přece jen zavedl přenositelnost ze své sítě NMT, ovšem jen do své vlastní GSM sítě. Vodafone zavádí u svého nového roamingu Fair Use Policy. Stát chce od roku 2009 provozovat vlastní databázi dlužníků. (Lupa, 12.06.2006)
Stalo se: Philip Zimmermann v Praze
Autor slavného PGP přijel do Prahy, aby zde představil své nové řešení pro zajištění důvěrnosti VOIP hovorů, a také aby zde převzal (pozitivní) Cenu velkého bratra. Kabelových přípojek k Internetu je u nás více, než se původně předpokládalo, a jejich take-up je stále vyšší, než u ADSL. T-Mobile spustil nový web o mobilní etiketě. (Lupa, 27.03.2006)
Stalo se: nekonečná (digi)novela
Poslanci opět odložili projednávání novely o digitálním vysílání. Pokolikáté už? Ministerstvo informatiky zveřejnilo návrh Koncepce přechodu na digitální vysílání a ČTÚ naznačil základní obrysy technického plánu přechodu. Zveřejněny byly návrhy dvou dalších analýz rel. trhů. T-Mobile je jedničkou i co do příchozích minut. Oskar žádá ČTÚ o zásah kvůli přenositelnosti. (Lupa, 30.01.2006)
Mobilní přenositelnost: první nabídky, první překvapení
Všichni tři mobilní operátoři již na svých webech popsali, jak mají jejich zákazníci postupovat při přenášení čísel. Jen T-Mobile však zatím představil i svou nabídku pro příchozí zákazníky. O překvapení však není nouze. Právě T-Mobile totiž nechce nechat odejít ty, kteří u něj mají smlouvu na dobu určitou. Jejich eventuelní výpovědi hodlá zamítat. (Lupa, 13.01.2006)