Články o virtuálních mobilních operátorech
SAZKAmobil: sázka na spojení dvou světů a jejich návyků
Ceny mobilních služeb nového virtuála neomračují. Nová a zajímavá je snad jen snaha spojit model předplacených mobilních služeb s návyky pravidelných sázkařů. (Lupa, 14.02.2014)
Neomezené mobilní tarify už nabízí i virtuální operátoři
Tarify s neomezeným voláním a neomezenými SMSkami do všech sítí už nejsou výhradní doménou operátorů s vlastní sítí. Najdete je už i v nabídkách virtuálů. Nejnověji od mBank a voocall. (Lupa, 11.11.2013)
COOP Mobil: Vodafone sám sobě virtuálem
Na provozování nového virtuálního operátora COOP Mobil se podílí tři subjekty: skupina COOP, společnost MATERNA Communications a Vodafone. Nicméně vlastníkem COOP mobil s.r.o. je pouze Vodafone. (Lupa, 04.11.2013)
Mobil od ČEZ-u: jediný tarif, nulový paušál a pět balíčků
Ani takový gigant, jakým je ČEZ, nedosáhl na neomezené hlasové tarify. Tvrdí, že se zaměřuje na zákazníky, kteří je nepotřebují, protože provolají měsíčně do 200 minut. Podobně pro datové služby, kde také může konkurovat jen v menších objemech. (Lupa, 16.10.2013)
Mobile Internet Forum 2013: Jeden rok – a tolik změn!
Od loňského ročníku Mobile Internet Forum se toho událo opravdu hodně: nastoupili virtuálové, dvakrát odstartovala aukce, klesly ceny neomezených paušálů, změnilo se vedení regulátora atd. Jak velký je trh virtuálů? (Lupa, 14.10.2013)
Dočasná Dočasná promo akce nebo trvalá nabídka? Studentfone to stále nechce rozlišovat.
Nový virtuál Studentfone stále nepovažuje za nutné rozlišovat ve svých nabídkách, cenících a dokonce ani ve srovnání s konkurencí, co je trvalá nabídka a co pouze dočasná promo akce. Nelíbí se to ani jeho konkurentům, ani ČTÚ. (Lupa, 17.09.2013)
Nový virtuál Studentfone láká na časově omezené promo
Studentfone slibuje 300 MB za každé dobití ve výši 200 Kč, a přístup na Facebook (a některé další servery) nezapočítávaný do objemu FUP. Jde ale jen o časově omezené promo. (Lupa, 10.09.2013)
FAYN jako virtuál nabízí zatím nejlevnější volání z mobilu na mobil
Právě dnes startuje v roli virtuála náš nejstarší VoIP operátor FAYN. A další nováček, Connectica, zase dokazuje, že virtuálního operátora dnes může provozovat i fyzická osoba. (Lupa, 12.08.2013)
Mobilní revoluce v číslech: jak se projevil nástup virtuálů a neomezených tarifů?
Z dosud zveřejněných výsledků Telefóniky a Vodafonu vyplývá, že nedošlo ani k výraznějším změnám v počtech uživatelů, ani k významnějším výkyvům výnosů z mobilních služeb. (Lupa, 29.07.2013)
Q&A: Vše, co jste chtěli vědět o roamingu, ale báli jste se zeptat
Od července vstoupila v platnost další fáze regulace cen roamingu. Co to pro zákazníky znamená? Jak je to s mobilními daty? A co se vyplatí? Nabízíme vyčerpávající odpovědi. (Lupa, 04.07.2013)
Quadruple chce být mostem ke službám typu quadruple play
Vedle operátorů s vlastní sítí (MNO) a virtuálních operátorů (MVNO) se na našem mobilním trhu etablují i „zprostředkovatelé“ (MVNE): po GTS se hlásí o slovo společnost Quadruple. Co je zač, co nabízí a jak funguje? (Lupa, 28.06.2013)
Callback je u virtuála voocall levnější než přímé volání z mobilu
Z mobilu na mobil za 1,69 Kč, ale přes callback jen za 1,19 Kč. To je paradox nabídky nového virtuála, který je důsledkem drahé a neregulované originace mobilních hovorů. S daty se ale voocall moc chlubit nemůže. (Lupa, 02.07.2013)
ha-loo mobil: z  VOIP-u na mobil za 1 Kè, z mobilu na mobil za 2 Kè
Nový ha-loo mobil je prvním virtuálním operátorem, který zkombinoval VOIP služby s klasickými mobilními službami. Platí se z kreditu, jen to co provoláte, plus poplatek za vedení SIM karty. (Lupa, 18.06.2013)
GoMobil: další virtuální operátor, který cílí na zákazníky s nižší útratou
Nový virtuál má tři tarify a pět datových balíčků, méně přehledný ceník a udržovací poplatek pro ty, co skoro nic neprovolají. Celkově nízké ceny kompenzuje zpoplatněním většiny úkonů. (Lupa, 03.06.2013)
99mobile cílí na „nízkoútratové“ rezidenční zákazníky (do 400 Kč měsíčně)
Nový virtuál nenabízí předplacené služby ani neomezené hovory. Jen tarify s nízkými paušály a nízkým hovorným: 1,49 Kč do všech sítí. Kompenzuje to ale zpoplatněním dalších úkonů. (Lupa, 31.05.2013)
TESCO Mobile nabízí předplacený tarif a dostatek mobilních dat
Èeský Tesco Mobile už není pouhý značkový přeprodejce, své zákazníky bude obsluhovat sám. Nabízí předplacené služby, které se ale chovají stejně jako tarif. (Lupa, 21.05.2013)
U nového virtuálního operátora MOBIL.CZ si mobilní data samostatně nekoupíte
Nový MOBIL.CZ se netají tím, že je pouze značkovým přeprodejcem služeb T-Mobile. Nabízí předplacené služby a data poskytuje jen jako bonus za dobití kreditu. (Lupa, 13.05.2013)
Zrušená aukce roztrhla pytel se zájemci o virtuálního operátora
Nový Tesco Mobile ještě ani nevstoupil na trh a už si stačil uříznout pěknou ostudu. Centropol chce do rozjedu svého virtuála investovat na 100 milionů a získat až milion zákazníků. (Lupa, 18.03.2013)
BLESKmobil je jen marketingovou slupkou, pod kterou jsou poskytovány služby samotnou Telefónikou
Pod značkou BLESKmobil, skrze kterou se společnost Ringier Axel Springer prezentuje jako první virtuální mobilní operátor, poskytuje své služby přímo Telefónica. Uživatelé této služby vstupují do smluvního vztahu s Telefonikou a nikoli s Ringierem. Ten vlastní značku a zajišťuje marketing a prodej. (Lupa, 07.11.2012)
Podle nové analýzy ČTÚ není mobilní trh v ČR dostatečně konkurenční. Pomoci mají virtuálové.
Nová analýza relevantního trhu s mobilní originaci podle očekávání konstatuje, že stávající operátoři sice samostatně nemají dominantní postavení, ale společně už mají významnou tržní sílu a dochází mezi nimi k tzv. tacitní koluzi. Nápravou má být otevření dveří pro virtuální mobilní operátory. (Lupa, 05.11.2012)
BLESKmobil pod lupou: minimální měsíční útrata vychází na 67 Kč
Nový BLESKmobil funguje  jen na předplacené bázi, s platností kreditu pouhé 3 měsíce. Minimální částka pro jeho dobití je 200 Kč, na každý měsíc tak vychází nutnost dobití nejméně 67 Kč. Péče o zákazníky je buďto samoobslužná, nebo zpoplatněná částkou 20 Kč za hovor. (Lupa, 31.10.2012)
ČTÚ půjde do aukce a do boje za virtuály bez Roberta Pelikána
Již dnes v poledne končí lhůta pro podávání přihlášek do aukce mobilních kmitočtů. Právník Robert Pelikán ale nebyl zvolen do Rady Českého telekomunikačního úřadu, který aukci vyhlásil a časem bude rozhodovat i o vstupu virtuálních operátorů na náš telekomunikační trh. Proč se tak stalo? (Lupa, 10.09.2012)
Telefónica pustí do své mobilní sítě prvního virtuála: Blesk Mobil
Telefónica a vydavatelství Ringier představí příští úterý „převratnou změnu na telekomunikačním trhu“. Mělo by se jednat o prvního virtuálního mobilního operátora, kterého Telefónica dobrovolně pustí do své sítě. Proč se k tomu odhodlala právě nyní, zatímco všechny dosavadní pokusy ztroskotaly? (Lupa, 25.10.2012)
Šance pro virtuály se otevírá
Když ČTÚ v roce 2006 rušil relevantní trh s mobilní originací, očekával prý, že dojde ke komerční dohodě na vzniku virtuálních operátorů. Leč nestalo se. Dnes to hodnotí jako jeden z příznaků tržního selhání a stejný relevantní trh otevírá znovu, aby takovouto dohodu mohl nařídit. (Lupa, 16.04.2012)
Nechal se ČTÚ přesvědčit protestní akcí?
V rámci akce „Napiš ČTÚ!“ dostal regulátor více než 150 podnětů ke (znovu)otevření relevantního trhu mobilní originace. Takovýto záměr, který by mohl umožnit vstup virtuálních operátorů, ČTÚ záhy skutečně ohlásil. Byl to jen náhodný souběh v čase, nebo je zde příčinná souvislost? (Lupa, 19.12.2011)
Možná přijde i virtuální operátor
Opatrně a jakoby nesměle si ČTÚ pohrává s myšlenkou, že by si v rámci nadcházející aukce kmitočtů na stávajících mobilních operátorech přece jen vynutil velkoobchodní nabídku jejich mobilních služeb. Tak, aby mohli vzniknout (legální) virtuální operátoři. (Lupa, 12.09.2011)