Články o společnosti UPC
Broadbandu se v ČR moc nedaří: ADSL/VDSL přibývá stále pomaleji, kabelu dokonce ubývá
Podle Digitálního Česka 2.0 bylo v ČR ke konci roku 2011 na 2,5 milionu broadbandových přípojek. Dle ČTÚ jich bylo přes 3,1 milionu. Rozdíl jde na vrub odlišným definicím toho, co je broadband. A jak se dosud vyvíjí rok 2012? Nijak slavně. UPC za kvartál dokonce ubylo 3500 přípojek. (Lupa, 19.11.2012)
Proč nebyla Lupa včera dostupná ze sítě UPC?
Výpadek peeringu, který zákazníkům UPC znepřístupnil Lupu a další servery v síti Master Internetu, nebyl technickou závadou. Šlo o důsledek obchodního sporu, který se týká zpoplatnění peeringu. (Lupa, 02.09.2011)
ADSL: přeprodej poprvé překonal přímý prodej
Během čtvrtého čtvrtletí 2010 měl český T-Mobile zřídit více nových ADSL přípojek, než sama Telefónica (na maloobchodním trhu). A jak dopadlo UPC s kabelem? (Lupa, 28.02.2011)
Kabel opět poráží ADSL
Za letošní první čtvrtletí zřídilo české UPC více nových kabelových přípojek k Internetu než Telefónica O2 CR přípojek na bázi ADSL. Naposledy tomu tak bylo v roce 2008. Teprve když Telefónice přispěchá na pomoc T-Mobile a jejich letošní přírůstky ADSL se sečtou, vyrovnají se přírůstkům kabelového Internetu od UPC. (Lupa, 14.05.2010)
UPC pro Digitální Česko: Fiber Power 100 již za 999 Kč
Snížení velkoobchodní ceny nahého ADSL od Telefóniky (o 107 Kč), ke kterému došlo k 1.4.2010, se do poklesu koncových cen ADSL dosud nepromítlo. To nejrychlejší varianty kabelového připojení od UPC, konkrétně varianty UPC Fiber 50 a 100, od 1.5.2010 zlevní docela výrazně. Sto megabitů si nově pořídíte již za 999 Kč měsíčně místo dosavadních 1765 Kč. UPC prý tak přispívá ke strategii Digitální Česko, usilující o rozvoj skutečného broadbandu. (Lupa, 27.04.2010)
UPC uvádí: Fiber Power
Dlouho očekávané se stalo skutkem – ode dnešního dne nabízí české UPC dvě nové rychlostní varianty svého kabelového připojení k Internetu: 100/10 Mbit/s za 1750 Kč a 50/5 Mbit/s za 1300 Kč. Mění se ale i pojmenování všech rychlostních variant kabelového Internetu, z dosavadního UPC Vysokorychlostního Internetu na UPC Fiber Power. (Lupa, 01.09.2009)
Stalo se: zrychlování kabelu a migrace na stavebnici
UPC se chystá odstranit paradox, v rámci kterého dnes poskytuje původním zákazníkům vyšší rychlost, než jakou mohou získat zákazníci noví. Udělá to tak, že své přípojky s rychlostí 20 Mbit/s zrychlí na 30 Mbit/s – a časem nabídne také 50 a 100 Mbit/s. Telefónica mezitím zveřejnila konkrétní podmínky migrace stávajících zákazníků na svou novou stavebnicovou nabídku. (Lupa, 25.05.2009)
Rok 2008: kabel vitězí nad ADSL
V počtu nových přípojek, zřízených koncovým zákazníkům v roce 2008, vede Telefónica O2 se svým ADSL nad kabelovým Internetem od UPC. Ale pokud jde o celý trh s ADSL a celý trh s kabelovým Internetem, zde zase zvítězil kabel. Také ve vzájemném „lezení si do zelí“ poráží UPC Telefóniku: má více telefonů než ona televizí. (Lupa, 03.03.2009)
Stalo se: UPC odpovídá na AžDSL
Na nedávné změny v nabídce ADSL už reaguje i UPC. U svých dosavadních internetových služeb značně navýší rychlosti, a to včetně upstreamu. Ovšem postupně a až od 1. ledna 2009. Noví zákazníci mohou již od dnešního dne vybírat z nové nabídky, která ale má jen dvě položky: 10/1 Mbit/s za 490 Kč a 20/1,5 Mbit/s za 800 Kč. (Lupa, 15.09.2008)
Stalo se: do 5 let 1 milion ADSL přípojek
Šéf Telefóniky O2 Czech Republic předpovídá, že do pěti let zřídí jeho společnost jeden milion ADSL přípojek. Ke konci loňského roku jich měla na 508 tisíc. To by ale znamenalo, že v průměru za těchto pět let už poptávka neklesne pod loňský průměr. UPC naplánovalo další zvýšení rychlosti downstreamu u svých přípojek. Roste ovšem i míra jejich asymetrie. (Lupa, 31.03.2008)
Stalo se: Sazka chce vsadit na Internet
Společnost Sazka chce nabídnout vlastní služby pro on-line placení po Internetu. Možnost provozování sázek přes Internet má připravenu, ale šance na jejich povolení prý vede jen přes mrtvolu ministra financí Miroslava Kalouska. Český T-Mobile už je mobilní jedničkou i co do výnosů. Zdražení Internetu u UPC již nastalo, mění se ale i čísla účtů. (Lupa, 03.03.2008)
Internet od UPC podraží o 15 korun. Proč?
Společnost UPC se rozhodla od března zdražit své internetové služby. Týká se to téměř všech tarifů, a to ve stejné míře: o 15 korun měsíčně. Výjimku budou mít pouze zákazníci, kteří mají některý z balíčků (prostý souběh více služeb nestačí). Deklarovaným důvodem jsou rostoucí provozní náklady, zejména ceny energií, ještě koncem roku však přitom UPC prohlašovala, že zdražovat letos nebude. (Lupa, 30.01.2008)
Stalo se: Karneval skončil
K prvnímu září UPC dokončilo integraci společnosti Karneval Media, a při té příležitosti přišlo i s novým logem, novou vizí a novou firemní identitou. O2 restrukturalizovala svou nabídku mobilního připojení, a přidala i nové a levnější varianty. Volný dále zlevnil svou službu Komplet, kombinující ADSL a hlas. Ta se tím stala levnější než jeho nahé ADSL. (Lupa, 10.09.2007)
Stalo se: UPC ruší objemové limity
Společnost UPC ruší objemové limity u svých internetových připojení, kromě těch nejnižších. Volný zvýšil limity na maxima, daná velkoobchodní nabídkou TO2 CR. Vláda jmenovala pátým členem Rady ČTÚ exposlance Zdeňka Švrčka, dosavadního majitele lobbyistické firmy EFOR. „Den D“ levnějšího evropského roamingu nastal v sobotu 30. června 2007. (Lupa, 2.07.2007)
Stalo se: Telefónica s novým vedením a s vyššími limity
Telefónica O2 Czech Republic hlásí změnu na postu nejvyšším: její dosavadní šéf Jaime Smith Basterra byl převelen do Německa s úkolem vrátit tamní O2 zpět k růstu. Současně TO2 CR řekla, jak konkrétně zvýší od 1. července 2007 objemové limity u svého maloobchodního ADSL. Zareaguje na to UPC úplným zrušením limitů u svých služeb? (Lupa, 26.06.2007)
Stalo se: dvojnásobné limity u UPC
Společnost UPC zdvojnásobila objemové limity u všech svých internetových služeb. Zákazníků Karnevalu se to zatím netýká. Sněmovna bude zítra projednávat ve druhém čtení návrh na zrušení MI ČR. Nová aféra kolem ředitele Testcomu Dušana Chmelíčka podle něj souvisí s vývojem kolem KIVSu (Komunikační infrastruktury veřejné správy). (Lupa, 05.02.2007)
Stalo se: digitalizace bude dobrovolná
Vracení frekvencí, dosud používaných pro analogové televizní vysílání, bude nadále dobrovolné. Nova a Prima mají možnost se rozhodnout do konce března, zda tak učiní. Pokud ano, dostanou za to bonusové digitální licence, a to možná až tři. Na DVB-H se v Technickém plánu přechodu nedostalo, ale zkrátka nepřijde. UPC umožňuje registraci MAC adres i přes SMS. (Lupa, 08.01.2007)
Stalo se: eTel byl prodán
Telecom Austria koupil celou skupinu eTel Group, a český eTel bude integrován do společnosti Volný. ÚOHS schválil prodej Karnevalu Media do rukou UPC, byť s podmínkami. Ty se ale týkají hlavně světa televize, nikoli broadbandu. Telefon pro chudé bude dostupný od 1. ledna. Podle EK nepředstavoval prodej mobilní licence 3G/UMTS Oskarovi nedovolenou státní podporu. (Lupa, 27.12.2006)
UPC kupuje Karneval
Mezi kabelovými operátory na tuzemském trhu se schyluje k zásadní konsolidaci. Vlastník českého UPC oznámil, že kupuje tuzemskou dvojku, Karneval Media s.r.o. Vše ale musí ještě schválit antimonopolní úřad. Samotné české UPC mezitím provádí rebranding, když své dosavadní služby chello přejmenovává na UPC Vysokorychlostní internet. (Lupa, 11.08.2006)
UPC: konečně bude i hlas
Už i české UPC se chystá poskytovat ve své síti hlasové služby. V nabídce však budou jen dva cenové programy s nenulovým měsíčním paušálem. Ceny vychází celkově příznivější než u Českého Telecomu či třeba u Karnevalu, ale oproti dalším VoIP službám, včetně těch, co jsou zcela bez paušálu, už UPC vychází naopak dražší. (Lupa, 11.05.2006)
Změny v rodině chello: druhý krok
Počátkem února zrychlilo UPC vyšší varianty svých služeb chello. Nyní přišel druhý krok: zavedení dvou zcela nových služeb, a zrychlení dosavadních nižších variant, včetně navýšení objemových limitů. U nejvyšší služby professional limit odpadl úplně. Změn se dočkala i "jednodenní" služba chello flex, která se stala "půldenní". (Lupa, 28.02.2006)
Chello Flex a PC strážce
České UPC včera představilo nový "instantní 24-hodinový Internet", v podobě služby chello flex. Nabízí kabelové připojení rychlostí 256/64 kbit/s, po dobu 24 hodin, za 45 Kč, aktivované do 2 minut. Pro koho je určeno? Český Telecom představil svou vánoční nabídku v oblasti ADSL, a také novou službu PC Strážce. Ta zahrnuje i rodičovskou kontrolu. (Lupa, 9.11.2005)
Odlehčené Chello
České UPC přichází na trh s dosud nejlacinější "light" verzí kabelového připojení k Internetu, chello easy. Oproti Karnevalu a Českému Telecomu dává za nižší cenu, při stejné či dokonce vyšší rychlosti, až pětkrát větší objem dat v základní ceně. Ta činí 466 Kč bez DPH, resp. 555 Kč včetně DPH. Rozpoutá to cenovou válku v oblasti "nejmenšího broadbandu"? (Lupa, 30.09.2004)
Jak nám roste broadband?
Český Telecom hlásí 50 000 ADSL přípojek, ale v domácnostech stále ještě vedou kabelové přípojky. Karneval se vydal cestou zeštíhlených verzí, zatímco služby UPC naopak tloustnou. V ČR je konečně dostupný bitstream, nabízí jej Telenor Networks. První nabídky "jiného" ADSL jsou výrazně lacinější oproti "přeprodávanému" ADSL. (Lupa, 17.09.2004)
FRIACO, ADSL a limity u chella
K 1. říjnu měl začít pilotní projekt režimu FRIACO. Nezačal, Telecom se jej definitivně odmítl zúčastnit. Místo toho rozšiřuje pilotní projekt ISDN AO/DI. U ADSL již přes 1500 uživatelů požádalo o zrychlení své přípojky. UPC/chello objemové limity nezavádí, ale v nových smluvních podmínkách je pro ně připravena půda. (Lupa, 03.10.2003)
Začíná Karneval, zahraje si i chello
Od dnešního dne zrychluje připojení k Internetu přes kabelové operátory: u Karnevalu na 600/150 kbps, v případě UPC na 256/96 kbps a 512/128 kbps. Navíc u UPC dochází i ke změně jména a značky, z dosavadního "Mistralu" na "chello". V případě připojení pro firmy dochází dokonce i ke zlevnění. Budou se ale měnit všechny emaily a podepisovat úplně nové smlouvy (Lupa, 01.10.2003)
ADSL: nic než sliby?
Sliby Českého Telecomu zrychlit ADSL a otevřít trh s koncovými zařízeními, a to ještě v průběhu léta, postupně berou za své. Nyní již je zřejmé, že eventuelních změn se nedočkáme dříve jak v září. A to stále není jasné, jaké změny to přesně budou. Na stejnou dobu chystají protiofenzívu kabelovky, UPC zřejmě zvýší rychlost poskytovaného připojení. (Lupa, 18.07.2003)
UPC zavádí registraci MAC adres
Počínaje včerejším dnem zavedla společnost UPC nová pravidla pro registraci MAC adres síťových rozhraní. Cílem je zvýšení bezpečnosti, resp. větší ochrana před eventuelním zneužitím či napadením kabelové přípojky na Internet. Většina uživatelů si toho nemusí ani povšimnout, explicitní zásah bude nutný pouze v případě kdy uživatel změní zařízení, připojené ke kabelovému modemu. (Lupa, 16.07.2003)
TESmedia a Intercable CZ se slučují
Druhý a třetí největší kabelový operátor na našem trhu splývají v jeden subjekt, který obsadí druhou příčku co do velikosti za UPC. Orientovat se chce mj. na masový rozvoj vysokorychlostního Internetu, cestou modernizace své sítě a zvýšením počtu "internetových zásuvek" v této síti. Chce konkurovat Telecomu i AO, ale pro hlasové služby nevidí prostor. (Lupa, 22.01.2003)