Microsoft
Stalo se: Steve Ballmer v Praze také podepisoval
Steve Ballmer, prezident a výkonný ředitel Microsoftu, nepřijel do Prahy pouze kvůli přednáškám. Stihl také podepsat dvě smlouvy, z nichž jedna prodlužuje dosavadní účast České republiky v licenčních programech Microsoft Select a Enterprise. Druhá pak nově zapojuje Českou republiku do programu Security Cooperation Program, určenému k vzájemné výměně bezpečnostních informací. (Lupa, 26.05.2008)
Bill Gates a dar Internetu do škol
Za jediný den toho Bill Gates stihnul v Praze opravdu hodně – pobesedovat s prezidentem, s politiky, s podnikateli, i s vedením Českého Telecomu a České spořitelny. Stihnul představit vývojářům nový Visual Studio .NET, a dokonce také odstartovat projekt Internet do škol. Co ale obnáší jeho dar tomuto projektu? (Lupa, 06.12.2001)
Microsoft: všechno bude Tečka NET (Lupa, 28.6.2000)
Microsoft představil světu novou strategii Microsoft.NET, původně NGWS, která podle mnoha prvních ohlasů představuje náhlou a revoluční změnu.
Bude Microsoft rozdělen na dvě části? (Novinky, 9.6.2000)
O výsledném verdiktu oblastního soudu, který požaduje rozdělení Microsoftu na dvě části.
DoJ v. MS: Roztrhnout vejpůl! (Novinky, 2.5.2000)
Žalující strana v antimonopolní kauze proti Microsoftu navrhuje jeho rozdělení na dvě části.
Česká pobočka Microsoftu mění svého šéfa (Novinky, 28.4.2000)
Dosavadní šéf českého Microsotu Jan Muhlfeit odchází ....
DoJ vs. MS: další krok na dlouhé cestě (Novinky, 5.4.2000)
O tom, jak ztroskotaly pokusy o smírnou dohodu v antimonopolní kauze, co o tom řekl soudce Richard Posner, který měl dohodu zprostředkovat, a také o verdiktu soudce Jacksona, který konstatoval že Microsoft porušil ustanovení částí 1 i 2 Shermanova antimonopolního zákona - což ale ještě nic nemusí znamenat, protože s největší pravděpodobností se Microsoft odvolá k odvolacímu soudu a celá kauza bude pokračovat. Mezitím se softwarový průmysl opět posune ....
Media vs. Microsoft? (Novinky, 21.2.2000)
Co je pravdy na tom, že v nových Windows 2000 je hrůzostrašných 63 000 chyb?
K čemu došlo u Microsoftu? (Novinky, 17.1.2000)
O rezignaci Billa Gatese na pozici CEO Microsoftu, ale také o tom, jak je tento krok zdůvodňován samotným Microsotem i zdroji kolem něj. Článek se zabývá i vývojem nové firemní strategie a koncepce Microsoftu, přecházející z prodeje krabicového softwaru na poskyutování služeb.
Gatesovy vize na Comdexu (Novinky, 17.11.1999)
O nové koncepci Microsoftu, tak jak ji přednesl Bill Gates v rámci své zahajovací řeči na podzimním Comdexu. Zaměřeno především na nová Windows 2000 a jejich využití v roli aplikační platformy, a dále zaměřeno na dostupnost služeb na různých platformách.
USA vs. Microsoft: Jaký je věcný nález (Novinky, 8.11.1999)
O předběžném věcném nálezu v antimonopolní kauze proti Microsoftu, který zveřejnil soudce Jackson. Podstatou nálezu je konstatování, že Microsoft pořívá "monopolní síly" na trhu PC.
Microsoft kdykoli, kdekoli a na jakémkoli zařízení (Novinky, 27.7.1999)
O nové koncepci, která má nahradit dosavadní "PC-centrické" zaměření Microsoftu. Podstatou je uznání toho, že existují i jiné platformy, a snaha přizpůsobit se různorodosti platforem, včetně různých mobilních platforem.
Unlock the Internet, aneb: nová internetová koncepce Microsoftu (CHIPweek, 28.5.1996)
Firma Microsoft v současné době seznamuje širší odbornou veřejnost se svou novou strategií na poli Internetu, a to prostřednictvím konferencí, které pořádá po celém světě. Místem konání jedné nich z nich se 16. května 1996 stala i Praha