Články publikované na serveru Lupa.cz v roce 2002 - část 5.
Články [1...30] [31...60] [61...90] [91...120] 121...139
Internet do škol startuje
Počínaje pondělkem 18.2.2002 začala praktická realizace projektu "Internet do škol". Generální dodavatel spouští svou mašinérii, která by během letošního roku měla připojit na 3620 škol a vybavit je určitým počtem počítačů. Nejasná je však stále otázka informačního obsahu, portálů a také parametrů budované komunikační infrastruktury. (Lupa, 19.02.2002)
Milníky internetového desetiletí
Ve středu 13.2.2002 uplynulo přesně 10 let od slavnostního připojení Československa k Internetu. Od té doby se toho na českém Internetu odehrálo hodně, ale které události byly nejvýznamnější? Které nejvíce ovlivnily další vývoj Internetu v ČR? Zde je malý pokus o rekapitulaci … (Lupa, 15.02.2002)
Oskar GPRS> zprovozněno pro lidi
Už i náš nejmladší mobilní operátor spustil své GPRS služby na komerční bázi, pod značkou "GPRS> Vždy připojen". Nyní je tedy možnost úplného srovnání nabídky GPRS na našem mobilním trhu - kde jej tedy pořídíte nejlaciněji? Právě teď to vypadá na Oskara, ale jak zareagují ostatní dva operátoři? Nezačne právě nyní ten správný boj o GPRS zákazníka? (Lupa, 12.02.2002)
Problém s volbou operátora?
Už i Česká televize si povšimla, že na 300 000 zákazníků Českého Telecomu, kteří zvolili program HOME MINI, nebude mít přístup k výhodám konkurence skrze tzv. volbu operátora. Pozastavuje se nad tím ale i Český telekomunikační úřad, který právě toto omezení Telecomu schválil. (Lupa, 11.02.2002)
Konec spammingu v Čechách?
Novela zákona o regulaci reklamy, která právě prošla ve sněmovně třetím čtením, se vyjadřuje i k problematice spammingu, když staví mimo zákon "šíření nevyžádané reklamy, pokud vede k výdajům adresáta nebo pokud adresáta obtěžuje". Je to optimální řešení celého problému? (Lupa, 08.02.2002)
MMT - SMS po modemu za 2,50
Technologie MMT (Microcom Messaging Technology) umožňuje odesílat SMS zprávy, loga, obrázky i zvonění na mobilní telefony přes klasickou (pevnou) telefonní síť. V ČR spouští firma Fincom službu, která takovéto zasílání zprostředkuje za 2,50 Kč za jednu SMS zprávu. Vše ale bude dostupné jen pro majitele modemů značky Microcom. (Lupa, 07.02.2002)
SMS na pevné telefonní linky
Společnost Fincom Group včera v Praze představila technologické řešení pro zasílání SMS zpráv na pevné telefonní linky. Pořídí si jej některý z našich operátorů pevných sítí? Podmínkou je zprovoznění služby CLIP na pevných linkách a na straně zákazníků nákup nových telefonů s podporou SMS. (Lupa, 06.02.2002)
Zvolíte si svého PříTele?
Když Český Telecom dává nějakou slevu, proč ji nevyužít? Služba PříTel umožňuje telefonovat na tři vybraná místní a meziměstská čísla se slevou 10 až 15 procent. Než se ale pro ni rozhodnete, seznamte se důkladně s pravidly této služby a sami si spočítejte, zde se vám PřáTelství s Českým Telecomem vyplatí. (Lupa, 04.02.2002)
Vikingové jsou (už opravdu) v Praze
Švédská Telia dovedla optická vlákna až do svých pražských PoPů, v rámci své panevropské páteřní sítě Viking Network. Díky tomu dnes může nabízet širokou škálu opravdu vysokorychlostních služeb, určených hlavně jiným poskytovatelům služeb. Již dříve ale něco velmi podobného dokázal KPNQwest se svými EuroRingy. (Lupa, 01.02.2002)
IOL: Vstříc platícím zákazníkům
Internet OnLine se pilně chystá na spuštění ADSL služeb, připravuje nasazení nové platformy pro elektronickou poštu, nabízí ke svým službám smlouvy SLA a celkově se hodlá zaměřit hlavně na platící zákazníky. Obchodní model služeb zdarma není podle názoru IOL v dlouhodobém výhledu příliš udržitelný. (Lupa, 25.01.2002)
Ad: Jak správně čerpat hovorový kredit?
V reakci na včerejší článek i některé předchozí jsem dostal z Telecomu upřesňující informace, které mohou být pro některé uživatele dosti důležité. Například nové tarify za hovorné platí pro všechny již od 1. února 2002, a ne až od začátku zúčtovacího období, jak jsem uváděl včera (Lupa, 24.01.2002)
Jak správně čerpat hovorový kredit?
Chcete-li efektivně využít hovorový kredit, který musíte povinně platit v rámci měsíčního paušálu za pevnou linku Českému Telecomu, měli byste vědět jak a k čemu jej lze použít. A také k jakému období se vztahuje. Nemusí to totiž nutně být kalendářní měsíc! (Lupa, 23.01.2002)
Jak je to v ČR s veřejným přístupem k Internetu
Jakou máme v ČR šanci dostat se k Internetu na některém z veřejně přístupných míst? Kde takováto místa hledat? Kolik jich je, jak jsou vybavena, jaké služby nabízí? A co je vlastně "veřejný Internet"? Na takovéto a podobné otázky hledal odpověď společný výzkum BMI, Cisco a ÚVIS. (Lupa, 21.01.2002)
Re: Koupí Český Telecom Atlas?
Na otázku, zda se tak skutečně stane a Telecom ke svému Quicku získá ještě portál Atlas, odpovídá šéf věcně příslušné divize diplomatickým "no comment". Naznačuje však, že Telecom hodlá investovat hlavně do rozvoje placených služeb a má velký zájem o společnosti poskytující obsah, společnosti aplikačního typu i řešení v oblasti e-služeb. (Lupa, 17.01.2002)
Nové tarify a volba operátora
Co obnáší tzv. volba operátora a jak budou zpoplatňovány telefonní hovory, až u nás bude tato možnost dostupná? Jaký význam pak bude mít volný hovorový kredit, obsažený v měsíčním paušálu? Lze vysledovat nějakou souvislost mezi novými tarify Českého Telecomu a nadcházející možností volby operátora? (Lupa, 16.01.2002)
Schváleno, podepsáno … (ne)zdraženo?
Nezávislý regulátor definitivně posvětil nové tarify Českého Telecomu, ve kterých udělal jen velmi kosmetické úpravy. Šéf Telecomu říká, že se neděje vůbec nic dramatického a dementuje informace naznačující, že ČTc původně požadoval zvýšení paušálu na 400 korun. Sám ale dodává, že proces zvyšování měsíčních paušálů není zdaleka u konce. Co nás tedy ještě čeká? (Lupa, 11.01.2002)
Vyznáte se v nových tarifech?
Pokud se stále ještě snažíte zorientovat v nových tarifech Českého Telecomu pro rok 2002, zde je malý pokus o zpřehlednění – co lze s čím kombinovat, kdo má jaké možnosti na výběr, k čemu lze a k čemu naopak nelze využít paušál atd. A ještě něco: nezdraží měsíční paušál od září o dalších 29 korun měsíčně? (Lupa, 09.01.2002)
Uvažujete o HOME MINI?
Pokud právě zvažujete, zda odhlásit pevnou linku či přejít na "úsporný" cenový program HOME MINI, zde jsou podrobnosti o tomto tarifu. Víte například, že si k němu nemůžete přikoupit volitelný internetový cenový program? Nebo že bude mít zablokován přístup ke službám volby operátora? Nebo že jeho volný kredit stačí jen na 16 nejkratších hovorů v době špičky? (Lupa, 07.01.2002)
Kolik si Telecom vybalancoval?
Hodnotit nové tarify Českého Telecomu z pohledu uživatelů není jednoduché. Co ale z pohledu samotného Telecomu? Lze alespoň nějak orientačně odhadnout, jak nové ceny změní jeho výnosy a jejich strukturu? K jaké míře rebalancování došlo mezi paušály a hovorným? A co to bude znamenat pro další vývoj na našem telekomunikačním trhu? (Lupa, 04.01.2002)
   Předchozí články [91...120]