Politici a IT + IS
Stalo se: Internet už zasahuje i do české politiky
Křeslo pod lidoveckým ministrem financí Miroslavem Kalouskem se prý houpalo i kvůli tomu, že navzdory usnesení své strany povolil kurzové sázení po Internetu. O první lapsus českého předsednictví se postaral člověk, který je stále přesvědčen, že otcem Internetu je Bill Gates. Nový vlastník společnosti VOLNÝ chce utlumit přeprodávané ADSL jako neperspektivní. (Lupa, 12.01.2009)
Jak se daří českému e-governmentu?
Nedávné mediální přestřelky kolem zabezpečení Czech Pointů, kolem elektronických občanek či kolem elektronického doručování a povinných datových schránek pro všechny právnické osoby jsou vhodnou příležitostí k malému ohlédnutí za tím, co a jak se děje kolem českého e-governmentu. Jak se daří postavičce eGona, která má tuto oblast symbolizovat? (Lupa, 07.02.2008)
Stát a Internet v roce 2007
Český stát v roce 2007 dále minimalizoval své aktivity v oblasti Internetu. Přestal plnit Národní broadbandovou strategii, přestal přispívat na broadbandové projekty, nepokračuje v Národním programu počítačové gramotnosti a přestal pomáhat školám při zajištění jejich přístupu k Internetu. Mezi poslanci se naopak objevily snahy bojovat proti zneužívání Internetu a mezi úředníky dokonce snahy cenzurovat Internet. (Lupa, 20.12.2007)
Potřebujeme Alianci proti zneužívání Internetu?
Počátkem května vyzval Jan Kasal z KDU-ČSL k založení širší Aliance proti zneužívání Internetu. Jak se od té doby celý záměr vyvíjí a co je o něm dosud známo? Zůstane v rovině dobrovolnosti, kde bude informovat, šířit osvětu a dávat lidi dohromady, nebo ji překročí a bude chtít určitá opatření vynucovat? (Lupa, 30.05.2007)
Dozvuky Invexu 2000 (1): politici u kulatého stolu
Největší ohlas v médiích měla přítomnost Václava Klause na Invexu 2000. Nebyl ale zdaleka jediným naším politikem, který se veletrhu zúčastnil. Kromě něj Invex navštívili mj. ministři Březina a Gross či poslanci Mlynář a Langer. Co zde dělali a říkali? (Lupa, 16.10.2000)
Václav Klaus na Invexu 2000
Byla největší novinkou letošního Invexu účast Václava Klause, člověka vnímaného odbornou veřejností jako odpůrce informačních technologií? Proč si Václav Klaus pořídil vlastní WWW stránky, a jak argumentoval v diskusi na téma "Informační technologie - módní vlna versus vážné úvahy"? (Lupa, 10.10.2000)
Václav Klaus on-line
K začátku Invexu (a také v předvečer voleb) si své osobní WWW stránky pořídil člověk až dosud vnímaný uživatelskou veřejností spíše jako odpůrce Internetu a moderních informačních technologií. Změnil názor? (Novinky, 8.10.2000)
Český Telecom má nového předsedu představenstva
na valné hromadě Českého Telecomu byl novým předsedou představenstva zvolen Ivan Pilný, dřívější šéf českého Mirosoftu a prezident SPISu. Byl to již druhý pokus dostat se do této funkce, a první úspěšný (Lupa, 9.6.2000)
Ministr Březina chce být zlým mužem ve vládě
Jaké plány má nový "IT ministr" Karel Březina, nedlouho po svém nástupu do úřadu? (Lupa, 6.6.2000)
Jaromír Schling: nový ministr spojů
Nástupce Antonína Peltráma nechce být jen ministrem dopravy, ale také spojů! (Novinky, 27.4.2000)
Jak poslanci (ne)odpovídají
V rámci Března - měsíce Internetu 2000 byl spuštěn projekt "Pošlete mail svému poslanci". Jaká ale je jeho odezva mezi samotnými poslanci, jak odpovídaji? (Novinky, 18.4.2000)
Jaké bylo ISSS?
Co všechno zaznělo na konferenci ISSS (Internet ve státní správě a samosprávě): Místopředseda Mertlík předává "informační agendu" novému ministrovi Březinovi, poslanci Langer a Mlynář chtějí zavést daňové úlevy pro fyzické osoby využívající informační technologie, a budoucí ministr Schling nechce být pouhým ministrem dopravy, ale také spojů! (Novinky, 31.3.2000)
Mailněte svému poslanci!
O jednom z projektů v rámci Března - měsíce Internetu, který umožňuje uživatelům Internetu komunikovat s poslanci Poslanecké sněmovny (Novinky, 30.3.2000)
Inpertinentní Miloš Zeman on-line
Jak náš ministerský předseda diskutoval s občany, jaká slova a slovní obraty přitom volil. (Novinky, 27.3.2000)
Senátor ve WAP-u
Senátor Mirek Topolánek (ODS) si zřídil své stránky ve WAP-u. Je to optimální řešení pro prezentaci politkových názorů a komunikaci s voliči? Novinky.cz, 24.3.2000