Tarif Internet Plus
Telecom (ne)zdraží?
Jak velké změny nás čekají v příštím roce, pokud Telecom sjednotí místní a meziměstské hovorné a vůbec nezvýší celkovou úroveň cen? Zkušenosti předchozích let ukazují, že ve váženém průměru se mohou schovat i dosti velké cenové skoky, zatímco celková úroveň (vážený průměr přes všechny služby) vyjde téměř beze změny. (Lupa, 23.10.2002)
Zruší Telecom meziměsto?
Včera odpoledne se v médiích objevily zprávy o tom, že Telecom chce sjednotit místní a meziměstské hovorné na jedinou sazbu, podobně jako je tomu v mobilních sítích. Je to další salva dělostřelecké přípravy na nadcházející jednání o budoucnosti - teď už asi nejenom Internetu? Nebo něco jiného? Co by to znamenalo? (Lupa, 22.10.2002)
Bude dražší Internet?
Kolem Internetu začíná znovu přituhovat. Blíží se jednání na expertní úrovni o nových návrzích Telecomu, a v médiích již začíná dunět dělostřelecká příprava. Sobotní MF Dnes hrozí dalším zdražováním, s poukazem na "deroucí se prostředníky". Z tábora alternativních operátorů zase zaznívá vstřícnost vůči oddělenému zpoplatnění internetových služeb. (Lupa, 21.10.2002)
Bude dražší Internet?
Kolem Internetu začíná znovu přituhovat. Blíží se jednání na expertní úrovni o nových návrzích Telecomu, a v médiích již začíná dunět dělostřelecká příprava. Sobotní MF Dnes hrozí dalším zdražováním, s poukazem na "deroucí se prostředníky". Z tábora alternativních operátorů zase zaznívá vstřícnost vůči oddělenému zpoplatnění internetových služeb. (Lupa, 21.10.2002)
Internet: Najde se řešení?
Na koberečku u ministra Vladimíra Mlynáře se včera sešli šéfové Českého Telecomu a ČTÚ, Přemysl Klíma a David Stádník. Výsledkem jejich jednání v "kauze komutovaného Internetu" je příslib nového návrhu ze strany Českého Telecomu, který by již měl respektovat požadavky regulátora. Měl by být na světě během několika dnů. (Lupa, 04.10.2002)
Telecom bude respektovat verdikt ČTÚ
Český Telecom včera oznámil, že bude respektovat cenové rozhodnutí regulátora, které mu nařizuje účtovat koncovým zákazníkům původní ceny dle tarifu Internet2002. To znamená, že nezavede nový tarif Internet Plus ani nadstavbový program i-víkend. A jak to bude s provizemi pro poskytovatele internetového připojení? (Lupa, 03.10.2002)
Regulátor zasahuje a vrací vše zpět
Internetový převrat v podání Telecomu neměl dlouhého trvání. Ještě včera, v první říjnový den, se regulátor odhodlal k zásadnímu kroku a vydal nové cenové rozhodnutí 02/2002. Tím vrátil celou situaci, včetně koncových cen, do stavu před koncem srpna t.r., kdy Telecom začal vypovídat smlouvy ostatním subjektům. (Lupa, 02.10.2002)
Co nám Telecom přichystal k 1.10.2002?
Český Telecom mocně zatřásl internetovým trhem. Zákazníky ISP s přístupovými čísly 971 2xx xxx převedl k dnešnímu dni na tarif Internet Plus, ostatní ponechal na Internetu2002 a všem poskytovatelům přestal vyplácet provize. Sám ale nestihl zavést nový model zpoplatnění a Internet Plus pro své služby Quick. To zvládne až k 1.11.2002. (Lupa, 01.10.2002)
Internet Plus: přeci jen od 1. října
Český Telecom přeci jen zavede svůj nový koncept přístupu k Internetu a tarif Internet Plus, a to k původně plánovanému datu 1. října. Jak to jde dohromady s nedávným předběžným opatřením regulátora? Expertní tým Telecomu je přesvědčen, že zavedení Internetu Plus je plně v souladu s platnými právními předpisy. (Lupa, 30.09.2002)
Kolik stojí Internet Plus u SkyNetu?
Dosud jediným providerem, který přistoupil na nový internetový koncept Telecomu, je brněnský SkyNet. Na svém webu již zveřejnil ceny, které si hodlá od 1.10. přirážet k tarifu Internet Plus přirážet. Jak vychází celkový efekt ve srovnání se současným stavem? Je řešení s Internet Plus přes SkyNet výhodnější? (Lupa, 30.09.2002)
Přečíslování proběhlo, na stará čísla zapomeňte!
Přečíslování proběhlo bez větších problémů, a tak je na místě se zamýšlet nad důsledky. Třeba: jak těžké je nyní rozlišit místní hovor od meziměstského? Může to někde působit komplikace? Jak se mají správně psát nová telefonní čísla? Kolik stojí informace o nových číslech na infolinkách Telecomu? (Lupa, 23.09.2002)
Co bylo špatně na Internetu Plus?
Regulátorovi se nelíbilo zejména nedodržení zákonem předepsaných lhůt ve vztahu k ISP i ke koncovým zákazníkům. Proto Telecomu nařídil ponechat prozatím v platnosti stávající podmínky poskytování služby Internet2002. Nový tarif Internet Plus jako takový však nezakázal, pouze požaduje aby splňoval všeobecné podmínky pro poskytování cenových plánů. (Lupa, 13.09.2002)
Internet plus je pozastaven!
Regulátor včera večer vydal předběžné opatření, kterým Telecomu pozastavil zavádění Internetu Plus a zřejmě i celého nového konceptu komutovaného přístupu k Internetu. Po ADSL je to již druhý případ, kdy regulátor takto zasáhnul proti aktivitám dominantního operátora. Podrobnosti však dosud nejsou známy. (Lupa, 12.09.2002)
Kolem Internetu Plus přituhuje
Přes víkend se odehrála mediální přestřelka mezi alternativními operátory a Českým Telecomem kvůli zavádění jeho nového "internetového konceptu", který chce prosadit již k 1. říjnu. Na světě už je návrh na předběžné opatření, ve kterém alternativní operátoři požadují zásah regulátora a stejné podmínky, jaké Český Telecom vytváří sám sobě. (Lupa, 09.09.2002)
Zvrácená logika Telecomu
Na novém konceptu Českého Telecomu pro komutovaný Internet je velmi udivující způsob, jakým Český Telecom "zvrátil" logiku rozhodnutí nezávislého regulátora. Podařilo se mu postavit je doslova na hlavu, z podílu udělat příplatek ke koncové ceně a vše obrátit jako zbraň proti svým konkurentům. (Lupa, 21.08.2002)