Zajímavé servery a služby českého Internetu
Starzone.cz: první dojmy
Český Telecom včera představil svůj nový portál Starzone.cz. Již dnes nabízí ke stažení první filmy a TV pořady, a brzy nabídne i hudbu. Služby jsou placené, dostupné jen zákazníkům ČTc, a platí se za ně skrze telefonní účet za pevnou linku. Použití staženého obsahu je řízeno systémem DRM (Digital Rights Management). (Lupa, 14.05.2004)
Nahlédněte do katastru nemovitostí!
Katastr nemovitostí nově nabízí možnost sledovat stav vyřizování jednotlivých žádostí on-line, včetně srovnání s ostatními žádostmi s přibližně stejnou dobou podání. Zjišťovat také lze vlastníky konkrétních budov a pozemků. Vše zcela zdarma a bez nutnosti registrace, ovšem s tím že poskytnutá data jsou pouze informativní a nejsou právně závazná. (Lupa, 14.01.2004)
Obchodní věstník na Internetu
Portál veřejné správy nabízí od počátku roku plné znění tzv. obchodního věstníku. Ten byl až dosud dostupný jen v klasické tištěné formě, a v elektronické formě pouze za úplatu. Verze, nově zpřístupněná na portálu veřejné správy je plnohodnotná a zcela zdarma. Její obsah však začíná až rokem 2004, starší ročníky nenabízí. (Lupa, 12.01.2004)
Obchodní věstník na Internetu
Portál veřejné správy nabízí od počátku roku plné znění tzv. obchodního věstníku. Ten byl až dosud dostupný jen v klasické tištěné formě, a v elektronické formě pouze za úplatu. Verze, nově zpřístupněná na portálu veřejné správy je plnohodnotná a zcela zdarma. Její obsah však začíná až rokem 2004, starší ročníky nenabízí. (Lupa, 12.01.2004)
Placené SMS: Gatekeeper, levnesms.cz a sms.sluzba.cz
Vedle služby Mobilem.cz se začínají objevovat další služby stejného zaměření, nabízející ještě nižší ceny: 1,20 Kč, resp. 1,15 Kč za odeslání jedné SMS zprávy (do sítě T-Mobile i jinam). Program Gatekeeper již také podporuje placené SMSky, ale spolupracovat umí jen se službou Mobilem.cz, která si za 1 SMS účtuje 1,50 Kč. (Lupa, 04.02.2003)
Jak funguje Mobilem.cz?
Služba s názvem "Mobilem.cz" nabízí možnost placeného zasílání SMS zpráv z Internetu, buď přímo přes své WWW rozhraní nebo prostřednictvím programu Gatekeeper, a to jak do sítě T-Mobile, tak i do ostatních sítí i do zahraničí (za 1,50 Kč). Zde jsou mé první zkušenosti s touto službou. (Lupa, 03.02.2003)
Půjdete k evolbám?
Po čtyřech letech se znovu blíží parlamentní volby. Na Internetu však probíhá všechno rychleji, a tak zde můžete volit každý měsíc - ve virtuálních volbách do Poslanecké sněmovny. Víte o této možnosti? Půjdete evolit? A jaké jsou dosavadní výsledky těchto průběžných internetových voleb? Dosti odlišné od předpovědí těch "kamenných". (Lupa, 10.05.2002)
Internetová tiskovka: podruhé už to bylo lepší
Komerční banka včera uspořádala tiskovou konferenci, která probíhala výhradně on-line způsobem, prostřednictvím Internetu. Na tradiční bankovní instituci to byl dost revoluční počin. Tématem byly její nové služby v oblasti internetbankingu. Byla to předzvěst zániku klasických tiskových konferencí, nebo jen určitý výstřelek? (Lupa, 03.04.2001)
S čím přichází Vatera?
V okamžiku, kdy už i v České republice začínají krachovat první dot-comy a svůj virtuální krám již zavřel i jeden nadnárodní aukční server, přichází na náš internetový trh aukční server zcela nový. Jedná se opět o nadnárodní projekt, který se jmenuje Vatera. S čím konkrétně přichází a na co sází svou budoucnost? (Lupa, 25.01.2001)
Quick - Internet zdarma od Českého Telecomu
Od 1. října 2000 nabízí český telecom připojení k Internetu zdarma, pod názvem Quick. Současně ale nepřestává poskytovat ani placené varianty připojení. (Novinky, 3.10.2000)
Autoři ClickBoxu se představili
Za realizací služby Paegas ClickBox stojí firmy IBM a Check IT. Z autorské dílny CheckIT-u pochází dále navigační systém navIQ či hlasový portál SpeakLine. (Lupa, 2.11.2000)
Úpadci v XML
Ministerstvo spravedlnosti ČR provozuje od března t.r. na Internetu evidenci úpadců. Dosud ale nebylo možné provázat tento registr s jinými informačními systémy a jediným možným přístupem k registru bylo využití jeho WWW rozhraní. Od října ale došlo k zásadní změně - nyní je možné "nasávat" aktualizační data do jiných informačních systémů, dávkovým způsobem, s volitelnou frekvencí, ve formátu XML. (Lupa, 25.10.2000)
Redbox startuje podruhé
Téměř na rok přesně po kampani na tajemný RedBox (ve kterém se skrýval počítač na splátky a s připojením na Internet), se RedBox objevuje znovu, tentokráte jako nový internetový portál společnosti Contactel. (Lupa, 15.9.2000)
Soustředěný atak na vaše finance
O startu nového serveru, zaměřeného na problematiku osobních financí, s názvem PENIZE.CZ (a také o tom, že záhy by měl odstartovat další obdobně zaměřený server s názvem FINCENTRUM.CZ) (Novinky, 9.6.2000)
Jupí, už je to tady!
JUPÍ, neboli Jednoduché Účetnictví Po Internetu, je jednou z prvních vlaštovek tzv. pronajímaných aplikací na českém Internetu. (iHNed, 22.3.2000)
Evidence úpadců na Internetu
Obchodní rejstřík na Internetu byl rozšířen o novou aplikaci - vedle dosavadních údajů o "živých" firmách zde nyní najdete i aktuální údaje o firmách v úpadku (iHNed, 16.3.2000)