ASP služby
Nekupujte aplikace, pronajměte si je!
Poskytování aplikačních služeb, alias ASP, nabízí zajímavé alternativy k tradičnímu způsobu používání aplikací. (Profit, září 2001)
Co je ASP?
Jak rozvinutý je světový i náš tuzemský trh aplikačních služeb? A co vůbec je ASP, alias "poskytování aplikačních služeb"? V čem jsou největší přínosy a úskalí tohoto fenoménu? Na tyto i další otázky hledala odpověď konference ASP Prague 2001. (Lupa, 20.09.2001)
ASP, rok a něco poté …
Ohlédnutí za tím, jak vypadá a jak se vyvíjel trh ASP služeb v ČR. V článku jsou použity výsledky průzkumu, provedeného mezi odbornou veřejností informačním serverem SluzbyASP. (IT-NET, září 2001)
Ubytujte své zařízení v telehotelu!
Poskytovatelé telekomunikačních a internetových služeb dnes stále častěji umisťují svá zařízení do speciálních center, která jsou náležitě vybavena vším potřebným pro jejich provoz - od zajištění nepřetržitého napájení , přes fyzickou bezpečnost až po dostupnost nejvýkonnějších přenosových kapacit, jaké si lze představit. (Profit, 03.09.2001)
Hosting hlasových služeb
Prvotní formou hostingu bylo externí provozování WWW stránek či celých webových serverů. Posléze se těžiště zájmu začalo přesouvat směrem k poskytováni celých aplikačních služeb. Díky tomu také vznikly tradiční subjekty ASP. Na obzoru však je další velký posun, směrem k poskytování hostovaných hlasových služeb. (ISDN server, 06.02.2001)
O čem jsou sluzbyasp.cz?
Na českém Internetu odstartoval nový informační portál, specificky zaměřený na problematiku poskytování aplikačních služeb, alias ASP. Míří především do oblasti osvěty a do role zprostředkovatele nabídky a poptávky po ASP službách. V pozadí za ním stojí 14 předních IT firem působících na českém trhu. (Lupa, 01.02.2001)
Fenomén ASP
Cover story Softwarových novin č. 10/2000, věnovaná problematice poskytování aplikačních služeb. Zabývá se rozborem podstaty ASP, výhodami a nevýhodami, technikami jejich fungování, prespektivou atd. Jejím cílem je seznámit čtenáře s podstatou fenoménu poskytování tzv. aplikačních služeb (ASP, alias Application Service Hosting). Snad nejvýznamnější myšlenkou celého článku je to, že nejde primárně o technologickou záležitost, jako spíše o záležitost ekonomickou.
Od ISP k ASP
Článek ze speciální přílohy Softwarových novin, Euro a Inside, věnované problematice ISP. Zabývá se evolucí subjektů ISP a možností jejich přerodu v subjekty ASP (jako jedné z možností, které připadají v úvahu).
Poskytování aplikačních služeb
Rozsáhlý článek popisující problematiku tzv. poskytování aplikačních služeb, neboli ASP (IT-NET, leden-únor 2000)
Jupí, už je to tady!
JUPÍ, neboli Jednoduché Účetnictví Po Internetu, je jednou z prvních vlaštovek tzv. pronajímaných aplikací na českém Internetu. (iHNed, 22.3.2000)