Diskuse, polemiky, názory

Do diskusí a polemik po Internetu se pouštím jen vyjímečně, většinou jsou totiž ztrátou času a k ničemu konstruktivnímu nevedou. Někdy ale ani já nevydržím neozvat se. Mé příspěvky najdete právě v této rubrice. Kromě toho zde najdete i články, vyjadřující mé názory na různá ne-technická témata, která se v poslední době stávají velmi aktuální, například na spamming, přidělování domén apod.

Výhody monopolu, nebo svobodu podnikání? SPT Telecom chce oboje!
polemický článek o příčinách protestu uživatelů Internetu proti monopolním praktikám SPT Telecom (Lidové noviny, 23.11.1998)
Další vlna propagace spammingu
Reakce na pravidla přípustného spammingu, která vyhlásila firma MRP Informatics, a o novém pokusu jiné firmy prodávat databáze poštovních adres a vyzývat ke spammingu. (Neviditelný pes, 24.dubna 98)
Napsali mi psaní, z České pošty páni ....
o tom, jak Česká pošta chystá rozjet ve velkém to, čemu se v Internetu říká spamming (Neviditelný pes, 20. listopadu 1997)
Tohle by se CZ-NICu stávat nemělo!
o tom, jak dosud neexistující CZ-NIC vydal nová pravidla pro zřizování domén druhé úrovně, a hned první den je sám porušil (Neviditelný pes, 11. listopadu 1997)
Ještě ke spammingu na Invexu
pokračování kauzy MRP Informatics
Marketingová bomba na Internetu vybuchne i ve vaší kapse!!!
reportáž z Invexu 97, o komplexním řešení pro spamming, které zde nabízela firma MRP Informatics (Neviditelný pes, 14. října 1997)
Proč budu i nadále psát Internet s velkým "I"
k napsání tohoto článku mne vyprovokoval svým příspěvkem do Neviditelného psa pan Savický, z firmy Česká vydavatelská pro internet. Rozhodl se totiž, že všichni budeme psát Internet s malým "i", a za prosazení tohoto nápadu si dokonce založil volné sdružení. Zde je má reakce, i se shrnutím základních výchozích faktů ..... (Neviditelný pes, září 1997)