Články o společnosti VOLNÝ
Jaký bude nový VOLNÝ?
Nový vlastník značky VOLNÝ včera představil svou vizi a své záměry. Žádné nové služby ale neoznámil, ani nezdražil či nezlevnil ty stávající. Překvapením není ani plánovaná orientace na služby na vlastní infrastruktuře. Novinkou je snad netradiční pohled na stav telekomunikačního trhu a dopady regulace. Zde si nový vlastník opravdu nenasazoval žádné růžové brýle. (Lupa, 25.02.2009)
Stalo se: značka Volný zůstává
Telekom Austria Czech Republic, působící na tuzemském trhu pod značkou Volný, byl od roku 2005 ve stále větší ztrátě. Jeho výnosy sice průběžně rostly, ale náklady na udržení konkurenceschopnosti na trhu rostly ještě rychleji. A záchrana v podobě mobilních a konvergovaných služeb nebyla na obzoru. Nyní Volného koupil Dial Telecom. Proč a co se značkou udělá? (Lupa, 08.12.2008)
Na kolik přijde nahé ADSL?
Silvestrovský článek o nahém ADSL byl skutečně jen vtipem, náš inkumbent žádné nahé ADSL nenabízí. Na našem trhu ale nahé ADSL reálně existuje. Můžete si jej pořídit od jiných operátorů. Například od T-Mobile či od Volného (Telekomu Austria Czech Republic). Jak konkrétně jejich nahé ADSL vypadá a na kolik přijde? (Lupa, 04.01.2008)
COL a eTel končí. Začíná TACR
Loňský prodej irské nadnárodní společnosti eTel do rukou rakouského Telekomu Austria se projevil i v ČR, spojením českého eTelu a české dcery rakouského Telekomu, společnosti Czech On Line. S formálním završením tohoto spojení dochází i k přejmenování výsledného celku. Ten se jmenuje Telekom Austria Czech Republic (TACR) a je akciovou společností. (Lupa, 04.10.2007)