Články o konferenci WCIT 2012
Konference WCIT-12 v Dubaji skončila neúspěšným úspěchem
Po dvanácti dnech intenzivní práce konference skončila úspěchem: přijala výsledný dokument. Neúspěchem je ale jeho obsah, a v neposlední  řadě i způsob, jakým byl výsledný dokument přijat – obojí přimělo řadu zemí, včetně České republiky, k rozhodnutí dokument nepodepsat. (Lupa, 17.12.2012)
V Dubaji o budoucnosti Internetu
Konference WCIT (World Conference on International Telecommunications), která se právě koná v Dubaji, má řešit nová pravidla fungování telekomunikací. Místo toho ale řeší spíše otázky Internetu a jeho "ovládnutí" (komentář, Lidové noviny, 12.12.2012)
Konference WCIT-12 v Dubaji: zatím nejasno, ale už byl přijat první sporný standard
Zprávy, které přichází z konference WCIT-12 s Dubaje, jsou zatím rozporuplné. Jedny hovoří o naplňování černých scénářů, jiné to odmítají. Jednou již ale zahřmělo, když byl přijat standard pro techniky DPI (Deep Packet Inspection), snadno zneužitelný pro sledování aktivit uživatelů. (Lupa, 10.12.2012)
Stop the Net Grab: zabraňte uchvácení sítě!
Počátkem prosince proběhne v Dubaji Světová konference o mezinárodních telekomunikacích. Má přijmout i nový Mezinárodní telekomunikační řád, který hrozí „uchvátit“ Internet: udělat z něj telekomunikační službu a podřídit jej tradičním nástrojům a postupům světa telekomunikací, včetně regulace, dohledu a zpoplatnění. (Lupa, 26.11.2012)