Bezdrátová Praha - Celopražský Internet zdarma
Stalo se: U:fon už je zelenější
Zelených míst na mapě pokrytí U:fona utěšeně přibývá, i když ne takovým tempem, jaké bylo původně slibováno. Reálně dosahované rychlosti jeho služeb jsou zatím spíše vyšší než ty původně deklarované. Evropská komise zveřejnila plné znění svého verdiktu v kauze projektu Bezdrátové Prahy. O žádné poskytování přístupu k Internetu zdarma v něm nešlo. (Lupa, 16.07.2007)
Stalo se: zelená pro první fázi Bezdrátové Prahy
Evropská komise dala zelenou první fázi budování projektu Bezdrátová Praha. Ta zahrnuje vybudování celé bezdrátové sítě a její využití pro přístup k nekomerčním službám veřejného sektoru, ale nikoli její využití pro poskytování přístupu k Internetu. Ten bude moci nabídnout až druhá fáze projektu, která ale musí nejprve projít dalším posouzením ze strany Bruselu. (Lupa, 04.06.2007)
Stalo se: IPV (nejen) proti Bezdrátové Praze
Sdružení Internet pro všechny prezentovalo své výhrady k projektu Bezdrátové Prahy. Současně chce zastavit všechny dotované projekty veřejného přístupu k Internetu, a po ÚOHS chce prošetření regulérnosti všech "veřejných internetů". Služba O2 TV má již 20 000 zákazníků. Jak dopadlo loňské komerční testování Televize v kapse? (Lupa, 12.02.2007)
Bezdrátová Praha: konfrontace, nebo hledání konsensu?
Pražský magistrát zatím neuspěl se žádostí o dotace z evropských fondů na svůj projekt celopražské bezdrátové sítě. Ten se mezitím rozdělil na dvě fáze a zcela ztratil přívlastek "zdarma". Brusel si po stížnostech operátorů vymínil notifikaci před začátkem druhé fáze a komunikaci magistrátu s operátory. Sdružení IPV přesto chystá vlastní stížnost. (Lupa, 03.02.2007)
Bezdrátová Praha: nebude rušit?
Jaká opatření hodlá použít celopražská bezdrátová síť k tomu, aby nerušila jiné existující Wi-Fi sítě? A mohou být takováto opatření účinná? (digiweb, 19.12.2006)
Stalo se: bezdrátová Praha byla přiklepnuta
Pohádali se ministři v Bruselu ohledně cen za roaming, nebo se naopak shodli? Jsou představy ČTÚ o dynamickém řízení agregace u ADSL vůbec realizovatelné? Pražští radní rozhodli o výběru dodavatele pro svůj projekt celopražského Internetu zdarma. Teď už ale půjde spíše o "bezdrátovou Prahu", která Internet zdarma nabízet nebude. (Lupa, 19.12.2006)
Další Internet zdarma, tentokráte v Praze 8
Po vzoru Prahy 5 chce nyní poskytovat svým občanům přístup k Internetu zdarma i městská část Prahy 8. Její řešení bude postavené na Wi-Fi, síť bude mít zpočátku jen 5 hotspotů, rychlost bude vždy jen 64 kbit/s, a dostupný bude pouze web a mail. S placenými službami se nepočítá, Praha 8 nechce být providerem ani providerům konkurovat. (Lupa, 22.08.2006)
Invex 2006: ve znamení Internetu zdarma
Poloprázdné výstaviště a vášnivě odmítavé reakce vůči komunálnímu Internetu zdarma od kapitánů průmyslu elektronických komunikací. Nebo "procházející ministr", který včera zahájil Invex a zítra podá s celou vládou demisi. A naše budoucí předsednictví v EU, se kterým si zatím nevíme moc rady. O tom byl první den letošního Invexu. (Lupa, 10.10.2006)
Komunální Internet zdarma: ano či ne?
Fórum elektronických komunikací na letošním Invexu si našlo nového strašáka: komunální Internet zdarma, na jehož apriorním odsouzení se shodli snad všichni, od operátorů, přes regulátora až po ministra. (digiweb, 10.10.2006)
Stalo se: celopražský Internet zdarma za 287 milionů
Projekt celopražského Internetu zdarma, který usiloval o dotaci ve výši 100 milionů korun z broadbandového fondu, zmutoval do podoby "WiFi sítě pro elektronickou komunikaci občanů s orgány hlavního města Prahy". Veřejnou zakázku na jeho realizaci mělo podle Euro OnLine vyhrát konsorcium společností ICZ a T-Systems s nabídkovou cenou ve výši 287 milionů korun (bez DPH). (Lupa, 25.09.2006)
Stalo se: analýzy budou mít zpoždění
Analýzy relevantních trhů, které měl Český telekomunikační úřad dokončit do konce ledna, nebudou dokončeny včas. ÚOHS schválil akvizice Contactelu, Nextry a Telenor Networks ze strany GTS CE. Koncepce celopražského Internetu zdarma se mění, už má být jen levnější než nabídky komerčních providerů. (Lupa, 23.01.2006)
Celopražský Internet zdarma: co je nového?
Záměr na bezplatné poskytování Internetu po celé Praze se mění, služby by již měly být placené. Členové broadbandového fóra se k tomuto projektu staví záporně. Přihodí Jiří Paroubek dalších 100 milionů korun právě na tento projekt? A jaké je stanovisko Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže k již existujícímu a stále bezplatnému projektu Prahy 5? (Lupa, 25.01.2006)
Stalo se: Praha chce dotace na Internet zdarma
Hlavní město Praha hodlá žádat o dotace z broadbandového fondu. Jeho pravidla ale nedovolují dotace do infrastruktury tam, kde už existují komerční nabídky. Internetovou telefonii u nás využívá na 17 000 lidí. Jak vypadá první služba na bázi režimu FRIACO? Je nový elektronický výpis od GE Money Bank skutečně plnohodnotnou alternativou k papírovému výpisu? (Lupa, 14.12.2005)