Články, publikované v ostatních titulech v roce 2005
AVerTV Hybrid: TV tuner pro analogové i digitální vysílání
TV tuner v provedení PCI karty, jehož cena nepřesahuje 3000 korun, zvládá přijímat současné analogové i nastupující digitální vysílání. Připraven je i na budoucí televizi s vysokým rozlišením (HDTV). Vyžaduje ovšem dostatečně výkonný počítač. (Digizone.cz, 20.10.2005)
Zreguluje televize Internet?
Evropská unie chystá aktualizaci televizní legislativy. Její nová audiovizuální obsahová direktiva by měla nahradit dosavadní direktivu o televizi bez hranici. V úvahu ovšem připadá i rozšíření její působnosti - též na tzv. "nelineární média", která by mohla zahrnovat i Internet. (doplnit, 05.10.2005)
Ukrást Wi-Fi připojení? Jde to, ale ….
Snad všechny dosud známé incidenty s neoprávněným využitím WiFi signálu se týkaly případů, kdy majitel nechal svůj přístupový bod zcela otevřený, bez jakéhokoli zabezpečení. (Hospodářské noviny, 12.08.2005)
Telefónica v Telecomu: co by mohlo být dál?
O budoucí strategii Českého Telecomu i Eurotelu se zatím dá jen spekulovat. (Ekonom, 30.06.2005)
České telekomunikace: ve znamení akvizic
Přehled vývoje a stavu českého telekomunikačního trhu, ke konci prvního pololetí roku 2005. Velikosti pevného a mobilního trhu, podíly operátorů, počty zákazníků (Business World, červen 2005)
WiMAX přichází už i do ČR
Už i v České republice je první desítka komerčních instalací technologie WiMAX, hlavně mezi lokálními a regionálními poskytovateli bezdrátového přístupu k Internetu. V horizontu pěti let by prostřednictvím této technologie mohlo být připojeno na 750 000 domácností. (Ekonom, 09.06.2005)
Wi-Fi do kapsy a na cesty
Recenze D-Link AirPlus G DWL-G730AP Wireless Pocket Router/AP (Mobile&Wireless, 03/2005)
Broadband - pro firmy i domácnosti
Téma broadbandu se dnes skloňuje snad ve všech pádech - ale většinou v souvislosti s domácnostmi a jejich připojením k Internetu. Pokud se o broadbandu hovoří v souvislosti s firmami, pak většinou v rovině poskytování vysokorychlostního připojení k Internetu, či poskytování služeb skrze takovéto připojení. Již méně se ale hovoří o tom, co může broadband přinést firmám v roli uživatelů. Proč by si i firmy měly pořizovat broadband? Jaké služby na něm najdou a k čemu jej mohou využít? A proč domácnosti? (Professional Computing, únor 2005)