Články o mobilních platbách
Budete mít své platební karty v mobilu?
Česká Telefónica, spolu s partnery, spustila dopředu avizované pilotní testování bezkontaktních mobilních plateb. K technologii PayWave od VISA přidává svou mobilní peněženku O2 Wallet. Ta slouží ke správě platebních karet, nahraných na SIM kartu. (Lupa, 21.07.2011)
Máme se bát trojciferných cen hovorného?
Od listopadu startují prémiové SMS s cenou až 600 Kč, od příštího roku by se cenový strop za jednu SMSku mohl dostat těsně pod 1000 Kč. Ke stejnému vývoji bohužel dochází i u hlasových služeb, otevírá se prostor pro hovory až za (jednorázových) 990 Kč, bez ohledu na jejich délku či krátkost. Končí také dosavadní předpoklad o tom, že z volaného čísla lze poznat výši ceny (v Kč). (Lupa, 25.10.2010)
Máme se bát trojciferných prémiových SMS?
Až dosud bylo možné zaplatit jednou prémiovou SMS zprávou pouze dvoucifernou částku (max. 99 Kč). Nově to bude již trojciferná částka (zpočátku max. 600 Kč, pak až 999 Kč). Máme to jako zákazníci vítat, nebo se toho spíše bát? Nebudou časem naše smartphony napadány podobně, jako dnes VoIP ústředny a dříve dial-up připojení k Internetu? (Lupa, 09.08.2010)
Vodafone chystá (mobilní) mikroplatby
Český Vodafone chystá do budoucna několik zajímavých novinek: vlastní platební řešení pro mobilní Internet, technologii Otello pro vyhledávání skrze obrázky, či adaptaci internetového obsahu pro mobilní zařízení. Svůj portál Live! již dnes rozšířil o další služby Seznamu.cz v mobilní verzi, např. o mapy.cz, sreality.cz či firmy.cz. (Lupa, 09.04.2008)
SMS lékař neléčí, ale pomáhá aspoň s placením
Všeobecná fakultní nemocnice v Praze jako první zkouší možnost placení regulačních poplatků přes mobily, pomocí SMS zpráv. Služba s názvem SMS lékař je dostupná zákazníkům všech operátorů a provozuje ji společnost Expansion Group. Ta by ji ráda nabídla nejen velkým zdravotnickým zařízením, ale časem i malým ordinacím a jednotlivým lékařům. (Lupa, 22.02.2008)
Dárcovská SMS: už bez DPH
Po roce se podařilo odstranit technickou překážku, která mobilní operátory nutila inkasovat a odvádět státu DPH i z tzv. dárcovských SMS (DMS). Nyní už tyto zprávy nejsou zatěžovány žádnou daní z přidané hodnoty, a to ani u předplacených služeb, kde celý problém vlastně vznikl. (digiweb, 17.01.2006)
Dárcovské SMS: fenomén made in ČR
DMS, alias dárcovské SMS, nevznikly až nyní, v souvislosti s přírodní katastrofou v Asii. Teprve tato událost však původní české řešení patřičně prosadila a dostala do povědomí nejširší veřejnosti. Teď o něj mají zájem i v zahraničí. A jak vlastně dárcovské SMS zprávy fungují? A jak je to s penězi, které se kolem nich točí? (Lupa, 13.01.2005)