Mobilní televize (televize v mobilu, DVB-H)
Stalo se: o eurotarify je zájem!
Jak je to se zájmem zákazníků o nové roamingové eurotarify? Je tento zájem malý, jak tvrdí Vodafone a některá média, či naopak docela slušný? Nebo je na jeho hodnocení ještě příliš brzy? Jaké je pozadí kauzy, ve které dostala Telefónica O2 CR pokutu za neoprávněné vysílání televize Óčko do mobilů ve své síti UMTS? O co tady vlastně šlo? (Lupa, 03.09.2007)
Mobilní televize: spor o DVB-H
Mají politici či dokonce unijní direktivy rozhodovat o tom, která technologie je lepší a měla by být používána na úkor jiných technologií? Porušila evropská komisařka Redingová princip technologické neutrality, když na CeBITu řekla, že budoucnost televize v mobilu se má nést ve znamení technologie DVB-H, a nikoli třeba DBM? (Lupa, 21.03.2007)
Digitální televizní platformy
Příspěvek na výroční konferenci ČAKK, k problematice technologických platforem pro digitální televizní vysílání, včetně platforem mobilních. (23.04.2007)
Stalo se: na CeBITu o roamingu
Německý CeBIT, za německého předsednictví Unie, se stal příležitostí k významným oznámením a také k zásadním rozhodnutím na celoevropské úrovni. V oblasti roamingu například komisařka Redingová přesvědčila přítomné ministry o potřebě regulace i u koncových cen. Naopak RFID regulovat nechce, a u mobilní TV volá EU po kompatibilitě a větším pokroku. (Lupa, 19.03.2007)
Dojmy z televize v kapse
Televize v mobilu, který se ještě vejde do větší kapsy, nabízí vcelku slušný a stabilní obraz. Běžná infografika je ale na hranici čitelnosti. Elektronický programový průvodce (EPG) nabízí jen názvy pořadů, a doprovodné služby jsou místy příliš vtíravé. Kuriozitou je mnohasekundové zpoždění oproti analogovému vysílání. (Digizone, 09.11.2006)
Televize v mobilu na vlastní oči (2.)
Kromě živého vysílání televize Óčko nabízí Eurotel ve své mobilní síti také další videopořady, na principu blokového přenosu (stáhni a pak přehraj). Jde např. o zpravodajství TV Nova či předpověď počasí na Meteo TV. Nechybí ale ani živý pohled skrze dopravní kamery, na bázi streamingu. (Digizone, 06.01.2006)
Televize v mobilu na vlastní oči (1.)
Jak vypadá a jak funguje živé vysílání TV Óčko pro mobilní telefony, které ve své mobilní síti UMTS spustil Eurotel? Přinášíme vám obrazovou reportáž. (Digizone, 05.01.2006)