Články o Invexu 2001
Dojmy z letošního Invexu
Budou příští Invexy již zcela v duchu First Tuesday? Co si o vlivu Internetu na veletrhy myslí jejich pořadatelé? V čem se lišily invexové expozice ÚVISu a MŠMT? Jaké priority mají ministři zodpovědní za IT v ČR a na Slovensku? Proč chce ministr Březina podávat "realistický obrázek" pouze vládě, ale veřejnosti nikoli? (Lupa, 22.10.2001)
Výsledky invexových soutěží
Kdo se stal na letošním ročníku Invexu osobností české informatiky za rok 2001? A kdo je osobnost v oblasti českých telekomunikací? Jak dopadly soutěže o Křišťálový disk a Best of Invex? Které projekty vyhodnotili v soutěži First on Tuesday? Který mobil se stal Hitem roku? Kdo se stal systémovým integrátorem roku? (Lupa, 22.10.2001)
Invex 2001: Indoš startuje
Internet do škol se stal událostí roku na letošním Invexu. Byl zde také slavnostně vyhlášen vítěz tendru na realizaci tohoto projektu, a naznačeny i některé podrobnosti a výhledy do budoucna. Co se ale stane s letošními penězi na tento projekt? Budou použity místo chybějících dvou mld. na vysoké školy? Nebo se je podaří převést do příštího roku? (Lupa, 19.10.2001)
Telekomunikace na Invexu 2001
Náměstkyně Gurlichová vyzvala odbornou veřejnost ke spolupráci na přípravě nové telekomunikační legislativy. Předseda ČTÚ Stádník si postěžoval na nedostatečné podklady pro rozhodnutí o propojení sítí. Ministr Březina se před zástupci operátorů pochlubil tím, jak vláda dala mnohamiliardovou zakázku Českému Telecomu bez výběrového řízení. (Lupa, 18.10.2001)
Invex 2001: Výstava, nebo konference?
Je letošní Invex více výstavou, více odbornou konferencí, nebo je ze všeho nejvíce místem pro zviditelňování politiků? Co řekl Václav Klaus na adresu informačních a komunikačních technologií? Co si myslí o internetové žurnalistice, o emailu a chatu? Proč se tak nečekaně obořil na Softwarové noviny? (Lupa, 17.10.2001)
Zásadní objev na Invexu: Konvergence politik!
Na jedné z doprovodných akcí letošního Invexu poprvé zazněla informace o tom, že by mělo dojít k sjednocení národních koncepcí v oblasti telekomunikací a informační společnosti. Iniciativa zřejmě pochází z resortu Ministerstva dopravy a spojů (MDS ČR) a první "konvergovaná politika" by se mohla objevit v červnu 2002. Že už bylo načase! (Lupa, 17.10.2001)