Články, publikované na iHNed.cz v roce 2013
Proč PPF kupuje českou Telefóniku?
Doufám, že v tom nevidí jen nějakou krátkodobou investici, kterou by zanedlouho zhodnotila dalším prodejem. Ale že bude českou Telefóniku – samozřejmě již pod nějakým jiným názvem – dále rozvíjet a budovat. (iHned.cz, 05.11.2013)
Cloud Computing ve veřejné správě
Veřejná správa a cloud computing jsou dvě věci, které na první pohled nejdou dohromady. V mnoha ohledech jdou dokonce vysloveně proti sobě. Přesto veřejná správa cloud computing potřebuje a do budoucna se bez něj neobejde. (iHNed.cz, 29.04.2013)
Jaké je ponaučení z kybernetických útoků?
Kybernetické útoky z minulého týdne určitě byly účinným "budíčkem" pro provozovatele napadených systémů. Ale i širší veřejnost by si měla uvědomit, o čem vlastně je kybernetická bezpečnost. (iHNed.cz, 11.03.2013)
Má Internet stránky?
Naše zákony dosud požadovaly zveřejňování "způsobem, umožňujícím dálkový přístup". Jenže teď legislativci chtějí zveřejnění "na internetových stránkách". Lze tomu vůbec dostát? (iHNed.cz, 14.02.2013)
Jak starý je Internet?
Datum 1.1.2013 není jen dvacátým výročím vzniku samostatné České republiky. Je současně i významným výročím celosvětového Internetu. Protože právě před třiceti lety, konkrétně 1.1.1983, došlo v jeho historii k velmi významné události. Dokonce tak významné, že ji některé zdroje interpretují jako okamžik vzniku samotného Internetu, přerodem ze zárodečného ARPAnetu. (iHNed.cz, 01.01.2013)