Femtobuňky
Na kolik přijde Vlastní 3G zóna?
Femtobuňka od českého Vodafone přijde jednorázově na (až) 3377 Kč. Dostupná bude od 1. července, zatím jen v uzavřeném režimu (pro předem nastavená zařízení). Otevřený režim prý přijde později. (Lupa, 24.06.2011)
Femtobuňky konečně už i v ČR
Po dlouhých letech dorazila už i do České republiky technologie, skrze kterou se do budování 3G pokrytí mohou zapojit i sami uživatelé. Jde o femtobuňky, se kterými přichází český Vodafone. (Lupa, 23.06.2011)
Femtobuňky: 3G do každé domácnosti
V roce 2007 byly femtobuňky spíše technologickým konceptem, který se dobře vyjímal na různých výstavách. Ještě nějakou dobu jim ale trvalo, než se zbaviliy většiny svých počátečních neduhů a dětských nemocí. Dnes už jsou mnohem vyzrálejší a lépe připravené začít psát novou kapitolu v dějinách mobilních sítí. (MobilMania, 16.03.2009)
Stalo se: už i T-Mobile chce ADSL
Po Vodafonu ohlásil své plány s ADSL i český T-Mobile. K čemu ale mohou mobilní operátoři využít vlastní broadband na bázi pevného připojení, přes ASDL ? Dočkáme se od nich tuzemské obdoby služeb jako je BT Fusion či T-Mobile Hotspot@Home, postavených na konceptu UMA, nebo nějakého řešení na bázi tzv. femto buněk? (Lupa, 27.08.2007)
Kam směřují mobilní sítě?
článek o fixně-mobilní substituci a konvergenci, neboli o vzájemném nahrazování či splývání mobilních a pevných sítí. (Click! 2/2007)
Jak konvergují v O2?
Skutečně konvergované fixně-mobilní služby (FMC) u nás zatím nemáme. Snad se ale časem dočkáme. Mezitím můžeme nahlédnout do kuchyně skupiny O2 i dalších zahraničních operátorů, co a jak chystají či dokonce již nabízí oni. (Digiweb, 28.11.2006)
Kolik tváří má konvergence?
Na konferenci tel.con spectrum 2007 jsem měl úvodní příspěvek v bloku, věnovaném konvergenci. Snažil jsem se v něm ukázat, co všechno může spadat pod pojem konvergence (10.10.2007).