Články publikované na serveru digizone.cz, v roce 2006
Jaké bude IPTV od Volného?
Volný hodlá nabízet své IPTV především jako službu triple play, tedy včetně hlasových služeb a připojení k Internetu. Technické řešení bude nejspíše postaveno na middlewaru tuzemské společnosti EasyTV a na set-top-boxech Amino. (Digizone, 21.11.2006)
Dojmy z televize v kapse
Televize v mobilu, který se ještě vejde do větší kapsy, nabízí vcelku slušný a stabilní obraz. Běžná infografika je ale na hranici čitelnosti. Elektronický programový průvodce (EPG) nabízí jen názvy pořadů, a doprovodné služby jsou místy příliš vtíravé. Kuriozitou je mnohasekundové zpoždění oproti analogovému vysílání. (Digizone, 09.11.2006)
Televize ve vysokém rozlišení na Invexu
Poněkud ve stínu své nové IPTV služby O2TV předvedla Telefónica O2 Czech Republic na letošním Invexu také premiérové vysílání ve vysokém rozlišení obrazu (HDTV) na platformách IPTV i DVB-T, spolu s připravovanými službami Video in Demand (VoD) v kombinaci s DVB-T. Nechyběla ani ukázka technologických možností prolínání a prostřihávání obrazu. (Digizone, 13.10.2006)
MPEG-2 vs. MPEG-4, Telecom vs. regulátoři
Český Telecom by rád co nejdříve přešel na MPEG-4 i u svého zemského digitálního vysílání (DVB-T). Jenže takovýto krok by ovlivnil i to, čím (jakými set-top boxy) se mají, resp. musí vybavovat diváci. A co na přechod od MPEG-2 k MPEG-4 říkají regulátoři, tedy Český telekomunikační úřad (ČTÚ) a Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV)? (Digizone, 21.04.2006)
Technický plán přechodu počítá s ostrůvky
Český telekomunikační úřad již pracuje na přípravě Technického plánu přechodu, který upřesní podmínky, lhůty a postup přechodu z analogového na digitální vysílání. Na stav příprav a první obrysy jsme se zeptali člena Rady ČTÚ Pavla Dvořáka. (Digizone, 14.03.2006)
Kterak IPTV boří dogmata
Má se požadavek zákona na "must carry" týkat také služeb na bázi IPTV? Nebo by mělo být IPTV úplně vyňato z dosahu zákonů, regulujících televizní a rozhlasové vysílání? Nepodařilo se něco takového naší novele vysílacího zákona, která je toho času již v Senátu? (Digizone, 04.03.2006)
Yahoo! Go TV
Společnost Yahoo! představila koncept své nové služby Go, ve třech variantách. Jednou z nich je i Yahoo! Go TV, usilující přinést služby známého portálu na televizní obrazovku. V čem se tento koncept shoduje a v čem naopak odlišuje od ostatních "digitálních domácností", včetně těch tuzemských? (Digizone, 10.01.2006)
Televize v mobilu na vlastní oči (2.)
Kromě živého vysílání televize Óčko nabízí Eurotel ve své mobilní síti také další videopořady, na principu blokového přenosu (stáhni a pak přehraj). Jde např. o zpravodajství TV Nova či předpověď počasí na Meteo TV. Nechybí ale ani živý pohled skrze dopravní kamery, na bázi streamingu. (Digizone, 06.01.2006)
Televize v mobilu na vlastní oči (1.)
Jak vypadá a jak funguje živé vysílání TV Óčko pro mobilní telefony, které ve své mobilní síti UMTS spustil Eurotel? Přinášíme vám obrazovou reportáž. (Digizone, 05.01.2006)