Články o společnosti Google
Jaká je budoucnost internetového nacházení?
Internetové vyhledávače vyhledávají, a uživatelé by chtěli jejich prostřednictvím nacházet. Jenže čím dál tím více nalezených výsledků je záměrně odstraňováno, tak aby se k uživatelům nedostaly. Proč a jak? (iHNed.cz, 16.10.2012)
Čím hrozí pakt Google-Verizon?
Boj o síťovou neutralitu v prostředí Internetu se dočkal dalšího milníku: Google a Verizon společně navrhují, aby síťová neutralita byla zachována, a vlastně ještě utužena. Ovšem až na dvě podstatné výjimky: netýkalo by se to mobilních sítí a těch privátních internetů, které by začaly postupně vznikat vedle stávajícího veřejného Internetu. (Lupa, 13.08.2010)
Stalo se: Google měl problém
Jediné lomítko, chybně zařazené do seznamu URL odkazů na potenciálně nebezpečné weby, tuto sobotu málem způsobilo celosvětovou paniku. To když vyhledávač Google náhle začal úplně všechny weby označovat jako schopné poškodit váš počítač a varoval před jejich návštěvou. K nápravě naštěstí došlo velmi brzy a vše trvalo jen asi hodinu. Ale jsou věci, které už vrátit nelze. (Lupa, 02.02.2009)
Google je v NIXu. Proč?
Společnost Google si nedávno pořídila již druhý peering v České republice. K privátním peeringu v rámci SITELu přidala novou 10 GB přípojku v rámci NIX.CZ. Proč to ale dělá? A proč se do NIXu připojilo také Ministerstvo vnitra ČR? (Lupa, 03.12.2008)
Google story: recenze knihy
Životní příběh vyhledávače Google a stejnojmenné společnosti už vyšel i v češtině. Jak přesně funguje jeho page rank se v knížce sice nedočtete, ale i tak zde najdete řadu zajímavých, podnětných a inspirujících informací ze života a ze zákulisí tohoto novodobého internetového zázraku. (Lupa, 17.05.2007)
Vint Cerf v Praze
Včera pobývala v Praze nejznámější osobnost světového Internetu, spoluautor protokolů TCP/IP a dnešní viceprezident a Chief Internet Evangelist společnosti Google, pan Vint Cerf. Jaký byl program jeho návštěvy a co zaznělo na jeho přednáškách? (Lupa, 06.04.2007)