Články o společnosti České Radiokomunikace
České Radiokomunikace mají novou páteřní síť
Ke včerejšímu dni spustily České Radiokomunikace svou novou páteřní síť. Hovoří o ní jako o L2/L3 síti a budou ji provozovat souběžně se svou dosavadní páteřní sítí, budovanou ještě na TDM technologiích. Aktivní prvky použité v nové síti jsou od společnosti Juniper Networks a nabízené služby budou zahrnovat ethernetové VPLS i MPLS na úrovni L2, v podobě point-to-point i point-to-multipoint, s rychlostí až 10 Gbit/s. (Lupa, 26.08.2009)
ČRa spustily v Praze WiMAX
České Radiokomunikace rozšířily své portfolio o dvě nové bezdrátové datové služby na bázi technologie WiMAX, po jedné pro rezidenční a firemní zákazníky. Zatím jsou dostupné jen v Praze, ze čtyř základnových stanic. Fungují v pásmu 3,5 GHz na principu FDD a nabízí až 5 Mbit/s symetricky. Firmy k nim získají i SLA. (Lupa, 20.01.2009)
Stalo se: už došlo i na Premium ADSL
Radiokomunikace zvýšily nominální rychlost svých služeb Premium ADSL na dvojnásobek, ale současně zvýšily i jejich agregaci, z dosavadních 1:20 na 1:50. Hovoří také o zavádění objemových limitů, ale zatím žádné nestanovily. Ve smluvních podmínkách už si ale připravily půdu pro jejich možné budoucí uplatnění. (Lupa, 16.04.2007)
Stalo se: velkoobchodní IPTV
Už i TO2 CR ohlásila zvýšení objemových limitů u svého ADSL. Na obzoru je první nabídka IPTV jako velkoobchodní služby tak, aby ji ve své síti mohli nabídnout i menší ISP. Skrze prodej Radiokomunikací se do ČR vrací Terrence Valeski, který do roku 2004 vedl Eurotel. Návrh Sedmi statečných reforem od ODS pamatuje i na informatiku. (Lupa, 11.12.2006)
Stalo se: Radiokomunikace byly prodány
Islandský miliardář Thor Bjorgolfsson prodal (původně České) Radiokomunikace konsorciu nových vlastníků z Evropy, USA a z Abú Dhabí. Součástí prodeje je i 39,2% podíl v českém T-Mobile. Máte-li dotaz či námět pro premiéra ČR, můžete mu ho poslat přes nový web panepremiere.cz. Diakritika v českých doménách druhé úrovně ještě nebude. (Lupa, 27.11.2006)
Radiokomunikace mají novou strategii i značku
Společnost Radiokomunikace a.s. končí se značkami Bluetone i Tele2, a bude používat už jen jednotnou značku České radiokomunikace, s novým logem. Hodlá se více orientovat na domácnosti a nabízet jim především služby postavené na zpřístupnění místních smyček (unbundlingu). Novinkou je hlasová služba, která ve své ceně zahrnuje i "minimální ADSL". (Lupa, 30.08.2006)
Stalo se: celková bilance dotací na broadband
Jaká je celková bilance dotací na broadband, které v letošním roce začalo poskytovat MI ČR? Bude portál "Na Internet" fungovat současně jako český národní broadbandový server? Jak je to s rozhlasovými a televizními poplatky z počítačů, mobilů a služeb IPTV? Radiokomunikace převzaly české Tele2, a T-Systems PragoNet spustil své IPTV služby. (Lupa, 5.06.2006)
Další Bluetone Premium, tentokráte Sky
Radiokomunikace (dříve České radiokomunikace) spustily svou bezdrátovou síť v bezlicenčním pásmu 5,4 GHz. Budou v ní nabízet novou variantu služeb Bluetone Premium, s přídomkem "Sky". Zahrnuje přístup k Internetu o rychlostech 512 a 1024 kbit/s a také hlasové služby. Podmínkou je ale přímá viditelnost a maximální vzdálenost 6 km od základnové stanice. (Lupa, 19.01.2006)