Články o světovém summitu informační společnosti (WSIS)
Muž, který zachránil Internet
Kdo stojí v pozadí dohody, která doslova na poslední chvíli zachovala správu a řízení Internetu v rukou USA a organizace ICANN? A co přesně se na světovém summitu WSIS v Tunisu dohodlo? (digiweb, 22.11.2005)
Stalo se: světový summit o informační společnosti
Ani druhá fáze světového summitu o informační společnosti (WSIS) nezměnila nic na tom, že vládu nad celosvětovým Internetem drží ve svých rukou USA. Rozvojové země nedostaly do fondu digitální solidarity skoro nic. Bohatý svět jim ukázal alespoň zajímavý notebook na kličku, v ceně do 100 dolarů, který chce rozdávat chudým dětem. (Lupa, 21.11.2005)
WSIS: maxisummit s minivýsledky?
V pátek skončil v Ženěvě celosvětový summit o informační společnosti (WSIS). Akce to byla jistě velkolepá, ale konkrétních výsledků je pohříchu málo. Nejdůležitější otázky byly odloženy na druhou fázi v roce 2005. Mezitím se budou sestavovat komise, které budou připravovat zprávy, na jejichž základě se možná někdy rozhodne. O čem? (Zive, 15.12.2003)
V Ženevě se rozhoduje o vládě nad Internetem
V Ženevě včera začal celosvětový summit o informační společnosti. Pod patronací Spojených národů se zabývá otázkami jako "kdo by měl vládnout Internetu", či "jak financovat přístup k informačním technologiím". Dramatické přesuny moci, typu podřízení Internetu Mezinárodní telekomunikační unii, se naštěstí nekonají. Zatím. (Zive, 11.12.2003)