Články o Invexu 2004
Poinvexová poohlédnutí
V době kolem letošního Invexu se objevilo hned několik zajímavých aktivit v oblasti informační společnosti a elektronických komunikací. Jak to ale vypadá s jejich dalším vývojem? Co je nového kolem národní broadbandové strategie? Jaký dopad měl manifest znalostní společnosti? Jaký osud měly návrhy na daňové úlevy? Podívejme se na vše, zhruba s měsíčním odstupem. (Zive, 11.11.2004)
Invex 2004: jak dopadla diskuse o broadbandu?
Na Invexu se diskutovalo nad návrhem národní broadbanové strategie (Národní politiky pro vysokorychlostní přístup). Měl by se stát více angažovat v oblasti obsahu, nebo v budování nové infrastruktury, nebo vyváženě v obou oblastech? Měl by motivovat daňovými úlevami, snahou o vrácení DPH do snížené sazby, či ještě jinak? (Lupa, 13.10.2004)
Invex 2004: nějaký divný
Letošní Invex mi přijde nějaký divný. Začalo to už v pondělí ráno, cestou autem po dálnici do Brna. Pustil jsem si ranní zprávy Českého rozhlasu a dozvěděl se, že vláda dnes bude v Brně projednávat problematiku mladistvých delikventů. Jistě, to je velmi aktuální, ale proč kvůli tomu vláda jede zrovna do Brna? A zrovna v době Invexu? (digiweb, 12.10.2004)
Invex jako zvýrazňovač
Na letošní Invex se přijede prezentovat hned celá vláda. Sdružení SPIS představí svůj Manifest informační společnosti a nechá si ho zkritizovat od vládnoucí ČSSD i od opoziční ODS. Diskutovat se bude o broadbandové strategii i o návrhu zákona o elektronických komunikacích. Veselo může být i kolem digitalizace rozhlasového a televizního vysílání. (Lupa, 11.10.2004)
Invex 2004: bude to veletrh politiků?
Na letošní Invex se chystá hned celá vláda. Přijede vlakem, bude zde zasedat, obědvat se zástupci vystavovatelů, a jednotliví ministři se zúčastní i různých konferencí. S čím ale vláda přijede? Přiveze něco konkrétního na podporu celého oboru, nebo se bude chtít jen zviditelnit, na pozadí moderních informačních a komunikačních technologií"? (digiweb, 05.10.2004)