Články o Invexu 2003
Střípky z letošního Invexu
GTS nabízí vlastní ADSL, které je za stejnou cenu dvakrát tak rychlé, bez limitů a zcela bez agregace. K vidění byly také nové produkty a služby na bázi IP telefonie. Novinkou je služba viphone, určená firmám. Kromě levnějších hovorů nabízí i funkce virtuální telefonní ústředny. Inovuje i služba Fayn, také založená na IP telefonii. (Lupa, 10.10.2003)
Invex: souboj koncepcí
Druhý den letošního Invexu se nesl ve znamení souboje dvou koncepcí v oblasti ICT. Jednou z nich je návrh Státní informační a komunikační politiky, který připravilo Ministerstvo informatiky ČR a který veřejnosti představil ministr Mlynář. Druhá je koncepcí ODS, a na Invex ji přijel představit šéf strany Mirek Topolánek. (Lupa, 08.10.2003)
Invex, den první
Fórum elektronických komunikací nepřineslo nic nového. Událostí roku se stalo spuštění portálu veřejné správy. Publicistou roku byl vyhlášen Petr Koubský, manažery Milan Rusnák a Jiří Devát. Cenu ministra informatiky získala služba Eurotel Data Nonstop. Sám ministr Mlynář však odjede z letošního Invexu poražen. (Lupa, 07.10.2003)
Telekomunikace a resort informatiky na Invexu
Ministr informatiky Vladimír Mlynář představí na letošním Invexu návrh nového zákona o elektronických komunikacích, návrh nové Státní informační a komunikační politiky, a spustí také ostrý provoz Portálu veřejné správy. Samotné telekomunikace však budou zastoupeny spíše skromně. Z jejich tradičního pavilonu Z je vytlačila expozice Invex HOME. (Lupa, 06.10.2003)
Jaký bude Invex 2003?
Bude rozdělený na tři části: Invex Business, Classic a Home, a bude mít tři odborné dny a dva pro nejširší veřejnost. Nová část Home umožní přímý prodej "megamarketově" široké nabídky produktů. Osídlen by už měl být i zbrusu nový pavilon F. Naopak se uvažuje o omezení doprovodného programu, který má doznat "významných změn". (Lupa, 07.04.2003)