ENUM
Jak se daří ENUMu v Česku?
Včera proběhl první český ENUM Day, pořádaný sdružením CZ.NIC. Byl příležitostí k posouzení rozvoje a nasazení této technologie u nás i v okolních státech, i k zamyšlení nad perspektivami a možnostmi jak na straně registrátorů, tak i na straně operátorů, výrobců a uživatelů. Pravděpodobně jde o začátek nové tradice a takovéto ENUM dny se budou pravidelně opakovat. (Lupa, 13.09.2007)
ENUM pro všechny
Společnost IPEX zaregistrovala všem svým firemním zákazníkům jejich telefonní čísla jako ENUM domény. Totéž nabízí i novým zákazníkům. Co tím sleduje? (digiweb, 09.01.2007)
ENUM v kostce
Na Invexu 2006, v rámci expozice VOIP&Broadband Expo, jsem měl krátkou přednášku věnovanou vysvětlení podstaty ENUMu (středa, 11.10.2006).

Vyzkoušejte si ENUM
Sdružení CZ.NIC uspořádalo 20.9.2006 tiskovou konferenci k zahájení testovacího provozu systému ENUM. Já jsem na této tiskovce měl krátkou přednášku, věnovanou objasnění podstaty ENUMu, zejména v souvislosti s hlasovým voláním.

Jak se volá přes ENUM?
Jak se dá ENUM využít v praxi pro telefonování? Aby bylo možné volat levněji díky ENUMu, musí být splněny dvě podmínky: volané číslo musí být v ENUMu zaregistrováno, a buďto koncové zařízení volajícího, nebo telefonní ústředna jeho operátora musí podporovat a skutečně využívat ENUM. (Lupa, 5.10.2006)
Jak funguje ENUM?
Systém ENUM využívá ke svému fungování stávající DNS. Zájemce si podle svého telefonního čísla musí nejprve zaregistrovat odpovídající ENUM doménu, a tu pak naplnit potřebnými informacemi. Skrze tzv. validaci ale musí nejprve prokázat, že je oprávněným uživatelem příslušného telefonního čísla. Toto pak musí opakovat každých šest měsíců. (Lupa, 29.09.2006)
Co je ENUM?
V České republice byl spuštěn testovací provoz systému ENUM, včetně možnosti registrace ENUM domén. Jde o novinku, která má velký a zajímavý potenciál, byť dnes z něj dokážeme využít jen malou část. Možná proto, že to nejtěžší na celém ENUMu je vysvětlit, o co vlastně jde. Zde je první ze série článků, které se o to chtějí pokusit. (Lupa, 22.09.2006)