Články k problematice audiovizuálních mediálních služeb (na vyžádání)
Čeká nás regulace Internetu?
Česká republika musí do konce příštího roku transponovat do své legislativy evropskou směrnici o audiovizuálních mediálních službách. Její regulační dopady se mohou týkat i některého obsahu, který je dostupný po Internetu. Zda půjde například o videa na novém internetovém portálu TV Nova, není zatím jasné. V každém případě ale nepůjde o regulaci Internetu jako takového. (Lupa, 09.05.2008)
Audiovizuální mediální služby bez hranic
Příspěvek na konferenci Internet Video Forum 2007, pořádanou serverem Lupa.cz, o základních principech chystané evropské direktivy (úterý, 5.6.2007).

Stalo se: audiovizuální služby bez hranic
Evropská komise zveřejnila předběžnou verzi své nové audiovizuální direktivy. Bude se týkat služeb, jako jsou Stream TV či N-Joy? Ministerstvo informatiky předkládá do veřejné diskuse návrh zákona o eGovernmentu. Nejvyšší správní soud potvrdil pokutu 2,5 milionu korun za dialery pro bývalý Aliatel. Český telekomunikační úřad naopak zamítnul všechny dosavadní žádosti o náhradu škody. (Lupa, 12.03.2007)
Mnoho povyku pro on-line video
Británie a Slovensko protestují proti návrhu nové direktivy EU o audiovizuálních mediálních službách, která se podle nich dotkne jakéhokoli videoobsahu na Internetu, i jen příležitostného. Skutečnost se ale zdá být poněkud jiná. (digiweb, 31.10.2006)
Chce Evropská komise regulovat Internet?
Co je pravdy na tom, že by EK chtěla regulovat Internet? Má skutečně takové choutky, nebo zase jednou novináři něco popletli? Celá věc je poněkud komplikovanější a souvisí s návrhem nové direktivy o televizi bez hranic. (digiweb, 27.09.2005)