Nejnovější články
články [11...20]
[... celý článek ...]
Lupa,  4.7.2022
BankID SIGN: kde je možné podpisy využít a kdo je podepsanou osobou?
Zaručený elektronický podpis od služby BankID SIGN stačí pro soukromoprávní jednání, ale nestačí pro veřejnoprávní úkony. Kromě jména, příjmení a případných titulů je podepsaná osoba určena i datem narození a číselným pseudonymem. A jak se budou řešit případné spory?

[... celý článek ...]
Lupa,  27.6.2022
BankID SIGN: dá se ověřit platnost zaručeného podpisu od této služby?
Běžně používané nástroje a služby nedokáží ověřit platnost zaručeného elektronického podpisu od služby BankID SIGN. Czech POINTy jsou sice ochotny provést autorizovanou konverzi, ale při ní odstraní všechny stopy po podepsané fyzické osobě.

[... celý článek ...]
Lupa,  20.6.2022
Není BankID jako BankID SIGN aneb Jak se elektronicky podepisuje s bankovní identitou?
Svou bankovní identitu můžete využít k tomu, abyste se s ní někam přihlásili či jen ověřili svou totožnost, a to skrze službu BankID. Ale můžete ji využít i k tomu, abyste (skrze službu BankID SIGN) něco elektronicky podepsali.

[... celý článek ...]
Lupa,  14.6.2022
Novinky v datových schránkách: 10 dnů se může protáhnout, nové možnosti vystoupení z anonymity a nová úvodní stránka
Podle Nejvyššího správního soudu má lhůta 10 dnů pro fikci doručení zohledňovat i soboty, neděle a svátky. Odesilatel datové zprávy může nově prozradit více údajů o své identitě. Klientský portál ISDS má novou úvodní stránku.

[... celý článek ...]
Lupa,  30.5.2022
Jak funguje služba Certifikát Online od PostSignum?
Certifikační autorita PostSignum už umožňuje vydání kvalifikovaného certifikátu čistě na dálku. Vyžaduje to ale novou eOP s aktivovanými identifikačními funkcemi. Jiné prostředky s úrovní záruky „vysoká“ k tomu použít nelze.

[... celý článek ...]
Lupa,  23.5.2022
ISSS 2022: Blíží se zemětřesení v eGovernmentu a tsunami datových schránek
Celý český eGovernment se má přestěhovat pod Úřad vlády a do nové Digitální a informační agentury. Přibýt mají až 3 miliony nových datových schránek, jejichž držitelé ale mohou být až „neuvěřitelně naštvaní“ složitostí a nepřehledností všeho a vynutit si změny

[... celý článek ...]
Lupa,  1.3.2022
Poštovní datové zprávy: přijmout je musí, akceptovat nemusí
Právnické ani podnikající fyzické osoby už nemohou odmítat příjem poštovních datových zpráv ve svých datových schránkách. Stále ale nemusí akceptovat konkrétní právní jednání, jako třeba reklamace či výpovědi smluv, skrze tyto zprávy.

[... celý článek ...]
Lupa,  14.2.2022
Internetové devadesátky: jaké to bylo, když se z Internetu stával internet?
Internet byl tehdy pomalý, strohý a s minimem obrázků. Zato s mnoha různými službami, které soupeřily o přízeň uživatelů. Nejdříve jen těch z akademické sféry, později všech. Nakonec vyhrál World Wide Web, ale zpočátku to tak úplně nevypadalo.

[... celý článek ...]
Lupa,  29.12.2021
Český eGovernment v roce 2021: Bankovní identita, zákon DEPO a unijní digitální peněženky
O největší rozruch se v českém eGovernmentu letos postarala bankovní identita. Pozadu ale nezůstal ani zákon DEPO, jehož dopady pocítíme až v dalších letech. To už možná budeme nosit i nové unijní peněženky digitální identity.

[... celý článek ...]
Lupa,  06.12.2021
mojeID už funguje i s úrovní záruky "vysoká"
Služba mojeID konečně spouští podporu pro nejvyšší úroveň záruky: token FIDO2 s certifikací na úrovni L2 si již můžete aktivovat pro úroveň "vysoká". Jak se to dělá a k čemu se to dá využít?