Nejnovější články
články [11...20]
[... celý článek ...]
Lupa,  14.1.2021
ČSOB oficiálně spustila svou bankovní identitu
ČSOB nabízí dvě úrovně záruky: značnou a nízkou. Ta druhá naštěstí nestačí na založení nové datové schránky. Na co naopak bankovní identita s nízkou úrovní záruky stačí?

[... celý článek ...]
Lupa,  11.1.2021
Bankovní identita startuje. Potrvá jí to nejspíše celý leden
Přihlašování přes tzv. bankovní identitu u České spořitelny a ČSOB již odstartovalo. Nikoli ale pro všechny klienty najednou, nýbrž postupně. Proč to zřejmě bude trvat celý měsíc?

[... celý článek ...]
Lupa,  28.12.2020
Český eGovernment v roce 2020: spam v datových schránkách a nové klíče k NIA
Datové schránky ve dvou vlnách zaplavil spam, NKÚ si nebralo servítky a možnosti přihlašování přes NIA se významně rozrostly. A to ještě nepřišla bankovní identita.

[... celý článek ...]
Lupa,  23.11.2020
Mobilní klíč českého eGovernmentu: ven ze slepé uličky
Z dosavadního Mobilního klíče ISDS, kterým se dalo přihlašovat jen k datovým schránkám, se stal Mobilní klíč českého eGovernmentu. Umožňuje už i přihlašování přes NIA s úrovní záruky „značná“.

[... celý článek ...]
Lupa,  5.10.2020
Daňový portál (konečně) podporuje obvyklý způsob elektronického podepisování
Elektronické podepisování daňových podání fungovalo donedávna jen v obstarožním Internet Exploreru či s podporou Javy. Nová podpisová aplikace ePodpisFS už nevyžaduje ani Javu, ani konkrétní browser, ani Windows. Příští rok snad přijde i NIA.

[... celý článek ...]
Lupa,  15.9.2020
Ke službám eGovernmentu se už přihlásíte i pomocí svého účtu u služby MojeID
Potřebujete ale ještě jeden další faktor, kterým může být více různých věcí: nejenom hardwarový token, ale třeba i PIN, heslo či otisk prstu na mobilu nebo počítači.

[... celý článek ...]
Lupa,  7.9.2020
Jak se dosvědčují elektronické podpisy?
Lidé se tradičně podepisují sami, ať již vlastnoručně na papír, či elektronicky. Jak fungují služby, které chtějí toto letité paradigma změnit a nahradit je svědectvím o projevech vůle svých uživatelů?

[... celý článek ...]
Lupa,  1.9.2020
Komerční banka spustila "digitalizovaný podpis smluv pro kohokoli"
Jaký je princip nové služby MůjPodpis od Komerční banky a v čem se liší od obdobných služeb pro „dosvědčené elektronické podepisování“, jako je iSmlouva, Adobe Sign a další?

[... celý článek ...]
Lupa,  24.8.2020
Datové schránky časem přijdou o svůj front-end i o svůj identitní prostor
Druhá veřejná konzultace k datovým schránkám dala možnost nahlédnout do záměrů jejich dalšího vývoje i vznést vlastní podněty.

[... celý článek ...]
Právní prostor,  10.8.2020
Zatímco technické obory přitvrzují, právo naopak měkne
Technické obory, ale třeba i bankovní právo, vnímají dlouhodobě rostoucí rizika v on-line světě a reagují na ně zvyšováním svých požadavků na zabezpečení transakcí, probíhajících elektronickou cestou. Tuzemské právo chce naopak notně slevit ze svých požadavků na elektronické právní jednání, především pokud jde o způsob elektronického podepisování vrámci písemné formy