Články o ČTÚ
Kauza iPhone: Apple vysvětluje
Apple prý nesleduje polohu jednotlivých iPhonů (ani iPadů 3G). Data, která uživatelé nalezli ve svých v zařízeních, prý nejsou jejich. Má to být část centrální databáze Applu, využívaná pro rychlejší výpočet polohy a načtená do lokální cache. (Lupa, 02.05.2011)
Velký Bratr iPhone?
Máte-li na svém iPhonu či iPadu 3G zapnuty polohové služby, vaše zařízení monitoruje všechny základnové stanice mobilních sítí i všechny přístupové body WiFi sítí ve vašem dosahu a každých 12 hodin o nich referuje společnosti Apple. (Lupa, 26.04.2011)
Barcelona 2009: ve stopách Applu
Letošní světový mobilní kongres v Barceloně (dříve 3GSM kongres) přinesl řadu šlágrů a významných témat: k vidění bylo mnoho nových mobilů, diskutovalo se o krizi a jejích dopadech, volalo po menší regulaci a větším přídělu kmitočtů z digitální dividendy. Ale asi nejvíce byla na celém kongresu patrná snaha napodobit úspěch společnosti Apple s jejím iPhonem, a zejména pak s její službou AppStore. (Lupa, 20.02.2009)
iPhone přichází
Nový iPhone 3G konečně přichází i do České republiky, země 3G technologiím dosud příliš nezaslíbené. Sebou si přináší nedokumentovanou schopnost (pokřtěnou na kill switch), díky které může firma Apple na dálku zablokovat konkrétní aplikaci na všech iPhonech 3G. Má to sloužit k ochraně před malwarem, nebo k ochraně byznys modelu nového AppStore? (Lupa, 21.08.2008)