Články, publikované v měsíčníku Softwarové noviny v roce 2001
Technické základy GSM bankingu
Přehledový článek který rozebírá různé způsoby, jak na mobilních telefonech zpřístupnit služby - od přímého zadávání příkazů, přes zabudovanou podporu jednoúčelových funkcí, SIM aplikace, SIM Toolkit až po WAP a WAPové aplikace. (Softwarové noviny, červen 2001)
Co je a k čemu lze použít ISDN?
Přehledový článek o podstatě sítí ISDN, způsobu a příčinách jejich vzniku, i jejich dalším vývoji. (Softwarové noviny, červen 2001)
Bezpečnostní aspekty internetbankingu
Úvod do problematiky bezpečnosti v prostředí on-line světa, s ohledem na potřeby internetbankingu. Zabývá se mj. použitím elektronických klíčů a elektronických podpisů v komunikaci mezi bankou a jejím klientem. (Softwarové noviny, červen 2001)
HP INVENT: postupné naplňování internetové strategie
Před dvěma lety zformulovala firma Hewlett-Packard svou internetovou strategii (strategii e-služeb), kterou také začala postupně naplňovat. Nejnovějším přírůstkem je balík Netaction, zahrnující middleware na bázi J2EE a s podporou XML, určený pro vývoj, nasazení a provozování e-služeb. Současně došlo i k rozšíření dosavadního balíku HP OpenView tak, aby mohl být využit pro správu e-služeb a celého prostředí, ve kterém jsou tyto e-služby provozovány. (Softwarové noviny, červen 2001)
Principy firewallů
Základní přehled postupů a metod ochrany privátních sítí před neoprávněným přístupem zvenčí, z veřejného Internetu. (Softwarové noviny, březen 2001)
Bezpečnost na Internetu
Přehled problematiky bezpečnosti v on-line světě. (Softwarové noviny, leden 2001)