Články o službě Skype
Vzkaz pro Skype: 278 slov je málo
Jak slíbila, zveřejnila včera společnost Skype vysvětlení svého celosvětového výpadku z konce minulého týdne. A ještě v průběhu dne ho dosti významně změnila. Pouhých 278 slov, navíc spíše od techniků než od nejvyššího vedení společnosti, ale nepůsobí adekvátně tomu, co tak velký výpadek znamenal a co je ve hře. Navíc vznáší další otázky. (Lupa, 21.08.2007)
Stalo se: Skype padl na ústa
Oblíbená služba Skype minulý týden zkolabovala. Od čtvrtka do sobotního poledne měli uživatelé po celém světě problémy už s přihlášením se ke službě. Co přesně se stalo, se dosud neví. Oznámeno to má být dnes, předběžně prý jde o softwarovou chybu. Neoficiálně se spekuluje o rozpadu celé soustavy superuzlů a nutnosti postavit vše znovu od základu. (Lupa, 20.08.2007)
Skype chce vyšší výnosy
Službě Skype přibývá každý den na 380 000 nových uživatelských účtů. Jenže každý z nich generuje na výnosech jen 38 centů za celý kvartál! A právě to chce Skype změnit. (digiweb, 30.01.2007)
Stalo se: SkypeOut notně podražil
Společnost Skype snížila minutové hovorné do pevných sítí v ČR z 2,3 na 1,7 eurocentu. Současně ale všechna volání v rámci služby SkypeOut (a to nejen v ČR) zatížila jednorázovým sestavovacím poplatkem ve výší 3,9 eurocentu. To zásadně mění výhodnost volání přes SkypeOut. Na samotném volání Skype-Skype se ale nic nemění. (Lupa, 22.01.2007)
Stalo se: český SkypeIn jen tak nebude
Česká čísla pro příchozí hovory v rámci služby SkypeIn nejsou na obzoru. Vadí operátorům samotný princip komunálního Internetu zdarma, nebo hlavně jeden konkrétní projekt pražského magistrátu? Jaká jsou stanoviska ČTÚ k revizi regulačního rámce? O co jde v právě spuštěném testu DVB-H vysílání pro mobily? (Lupa, 30.10.2006)