Články, publikované v ostatních titulech v roce 2007
Mobilní, ale stále rychlá data
Přehledový článek o mobilních datových technologiích, pokrývá GSM CSD, HSCSD, GPRS, EDGE, UMTS FDD a TDD, HSDPA, HSUPA a LTE. (PC World, 12/2007)
Není Wimax jako Wi-Fi
Přehledový článek, srovnává základní principy fungování obou technologií, i odlišné důvody pro jejich vznik a odlišné "zacílení". (PC World, 11/2007)
Není VOIP jako IP telefonie
O technologii VOIP a jejím využití pro poskytování hlasových služeb (služeb IT telefonie), se zaměřením na přínosy a výhody tohoto přístupu. (PC World 10/2007)
Jak velký a jak rozšířený je Internet v ČR?
přehledový článek o statistikách českého Internetu, se zaměřením na broadband a jeho penetraci, připojení domácností a srovnání se zahraničím. (PC World 9/2007)
Kam směřují mobilní sítě?
článek o fixně-mobilní substituci a konvergenci, neboli o vzájemném nahrazování či splývání mobilních a pevných sítí. (Click! 2/2007)
Báječný svět počítačových sítí, část XXVII.
Pevná telefonní síť a její využití pro přenos dat (PC World 7/2007)
Digitalizace televizního vysílání? To není jen DVB-T!
Digitalizace televizního vysílání je složitý proces, který se svými důsledky dotkne většiny tuzemské populace. Netýká se ale jen zemského (terestrického) vysílání, na bázi DVB-T, nýbrž všech technických platforem, včetně satelitních, kabelových, či na bázi IPTV. (PC World 6/2007)
Báječný svět počítačových sítí, část XXVI.
ATM: technologie, která nezvítězila (PC World 6/2007)
Roaming: přinese slevy až regulace?
Mobilní operátoři sami přichází s novými roamingovými tarify, jako je Passport, Cestovatel či My Europe. Unii to ale jako zlevnění nestačí, a tak připravuje nejtvrdší formu regulace roamingu, spočívající v regulaci velkoobchodních i koncových cen. Ale ani Unie není jednotná a vítězství ještě zdaleka nemá v kapse. (doplnit, 04.05.2007)
Báječný svět počítačových sítí, část XXV.
Architektura Wi-Fi sítí (PC World 5/2007)
Ohlédnutí za zanikajícím ministerstvem informatiky
Návrh zákona na zrušení samostatného Ministerstva informatiky ČR, který připravila a prosazuje vláda Mirka Topolánka, již schválili jak poslanci, tak před týdnem i senátoři. Proč se ale vůbec ruší a co má přijít po něm? (Zive, 26.04.2007)
Báječný svět počítačových sítí, část XXIV.
Wi-Fi (PC World 4/2007)
Báječný svět počítačových sítí, část XXIII.
Bezdrátový Ethernet (PC World 3/2007)
Báječný svět počítačových sítí, část XXII.
Gigabitový a ještě rychlejší Ethernet (PC World 2/2007)
Báječný svět počítačových sítí, část XXI.
Stomegabitový Ethernet (PC World 1/2007)