Články, publikované v ostatních titulech v roce 2002
Rok 2002 v českých telekomunikacích
Koncoví uživatelé telekomunikačních služeb se v roce 2002 konečně dočkali prvních přínosů liberalizace v oblasti základních hlasových služeb - byť firemní zákazníci více a domácnosti podstatně méně. Asi největší efekt přinesla první varianta volby operátora, zprovozněná v letních měsících. Naopak v oblasti Internetu a tzv. širokopásmových služeb (včetně ADSL) se děly věci, které koncovým uživatelům moc potěchy a užitku nepřinesly. (Ekonom, 12.12.2002)
ICT: konvergence koncepcí
Konvergence informačních technologií a telekomunikací je obvykle chápána jako záležitost veskrze technologická. Pravdou ale je, že uvádění těchto "konvergovaných" technologií do života vyžaduje i určitou součinnost státu a jeho orgánů, přinejmenším na úrovni tvorby legislativního prostředí a celkového přístupu k této problematice. Jak tomu bylo a je v ČR? (Hospodářské noviny, 1.10.2002)
Tuctový Invex
Odpověď na otázku, jaký že je letošní Invex, by mohla být velmi jednoduchá: je tuctový! Ale nelekejte se, není to narážka na jeho význam a obsah. Je to myšleno úplně jinak. Letošní Invex je dvanáctý v pořadí, takže proto "tuctový … (BusinessWorld, říjen 2002)
Český Telecom expanduje do zahraničí
ČTc hodlá rozšířit svou optickou páteřní síť s DWDM i do sousedních zemí, zřídit v nich své POPy a také dceřinné společnosti. Nabízet pak hodlá klasické portfolio služeb telekomunikačních operátorů i v zahraničí, na vlastní infrastruktuře, a konkurovat tak ostatním operátorům s nadnárodní působností. (eArchiv, 24.10.2002)
Informační a telekomunikační politika konečně dohromady
Avizované sloučení Státní informační politiky a Národní telekomunikační politiky je konečně na světě v podobě návrhu k veřejné diskusi. Lacinejší Internet a telekomunikační služby však na rozdíl od koncepce eEurope+ nejsou prioritou. (VIP Park, 08.07.2002)