Návody a tutoriály
Velký kurs Internetu
Kurzovní materiály (slidy) z třídenního kurzu Internetu a jeho služeb.
Páni Internetu
Cover story Softwarových novin (č. 4 z dubna roku 1998). Je věnována problematice vývoje Internetu, vlastnickým vztahům k této síti, otázkám řízení Internetu, se zvláštním důrazem na problematiku systému DNS.
Hledáte někoho na Internetu?
Cover story, která vyšla v Softwarových novinách č. 9/99, a zabývá se problematikou adresářových služeb a vyhledáváním emailových adres uživatelů Internetu.
Vyhledávání v Internetu
Rozsáhlý článek o problematice vyhledávání v Internetu, vyšlo jako příloha Českomoravského profitu č.12/98 v březnu 1998 (k prvnímu ročníku akce BMI). Článek má velké množství ilustrací a příloh, a věnuje se přehledu všech možností vyhledávání i výčtu konkrétních vyhledávacích služeb a technik.
Co může Internet nabídnout .
Cover story Softwarových novin 10/1997, věnovaná podstatě Internetu, jeho službám a možnostem využití. Navazuje na tutoriál na Comnetu 1997.
Tutoriál na ComNetu 97
Na doprovodné konferenci k výstavě ComNet 97, v sekci "Internet a podnikání", jsem měl jeden (hodinový) příspěvek tutoriálového charakteru, zaměřený na praktické využití Internetu. Jmenoval se "Co může Internet nabídnout", a zabýval se způsoby práce s informacemi v Internetu, problematikou orientace a vyhledávání, a otázkami kolem podnikání v prostředí Internetu.