Články o Invexu 2005
Invex 2005: zajímavosti třetího dne
Jak jsou k Internetu připojeny školy poté, co skončil Indoš? Jak se vyvinul koncept digitální domácnosti od loňského Invexu? Kdo zafinancoval čtyřletý vývoj řešení pro digitální domácnost, které včera na Invexu představila společnost DB System software, a.s. z Pardubic? A jak vlastně toto řešení vypadá, co nabízí a jak bude uvedeno na trh? (Lupa, 27.10.2005)
Invex 2005: zajímavosti druhého dne
Eurotel představil na Invexu další podrobnosti o své mobilní síti UMTS a jejích službách. Spustí ji k prvnímu prosinci, v Praze a v centru Brna. Ceny ale oznámí až na poslední chvíli. Jeden z Křišťálových disků na Invexu získala síť Praha5.net, poskytující občanům Internet zdarma. Cenu ministryně informatiky získal projekt elektronické zdravotní knížky IZIP. (Lupa, 26.10.2005)
Invexové odposlechy
Na Fóru elektronických komunikací, které proběhlo hned na začátku letošního Invexu, se až překvapivě mnoho pozornosti věnovalo právu bezpečnostních složek na odposlechy či poskytování a uchovávání dat o komunikaci účastníků. A samozřejmě také tomu, kdo to všechno zaplatí. (digiweb, 25.10.2005)
Invex 2005: zajímavosti prvního dne
Databáze pro mobilní přenositelnost bude společná s pevnými sítěmi. MI ČR představilo pravidla pro čerpání dotací na rozvoj broadbandu. Český Telecom představil své VOIP řešení, určené firmám, a tři různé druhy příjmu televizního vysílání. Nechybí mezi nimi ani DVB-H, které představil také T-Mobile. (Lupa, 25.10.2005)
DVB-H na Invexu: dvojnásobná ukázka
Na Invexu byla představena hned dvě experimentální televizní vysílání ve standardu DVB-H (Českého Telecomu a dvojice ČRa/T-Mobile). Šlo však spíše o ukázku či tzv. předvedení konceptu než o zahájení testovacího provozu. O řádném komerčním provozu ani nemluvě. (Digizone, 25.10.2005)