Články, publikované v ostatních titulech v roce 2004
Když se řekne broadband ….
O broadbandu se dnes mluví opravdu všude - od akademické půdy až po vinné sklepy. Uživatelé Internetu volají po broadbandu za dostupnou cenu, a internetoví provideři v něm vidí zajímavou příležitost ke zvýšení svých výnosů. O broadbandu už jednala i vláda, a dala si za úkol zpracovat naši "národní broadbandovou strategii". Také Evropská unie, do které se co nevidět chystáme vkročit, na broadbandu velmi bazíruje, a je dokonce ochotna přispět na jeho všeobecnou dostupnost. Zbývá tak snad už jen jediné: vysvětlit, co vlastně ten broadband je. A právě zde je kámen úrazu …. (příloha Hospodářských novin, 14.05.2004)
O čem je Adaptive Enterprise?
O strategii "Adaptive Enterprise" společnosti Hewlett-Packard - od virtualizace zdrojů, přes management infrastruktury, Darwinovu referenční architekturu, až po správu složitosti a celkové zastřešení. O čem to vlastně všechno je? (HP e-news, duben 2004)
Liberalizace telekomunikací? Regulací k deregulaci!
Termíny jako "volba operátora", "přenositelnost čísla" či "zpřístupnění místní smyčky" dnes zná každý, kdo se zajímá o oblast telekomunikací. Již méně se ale tuší, že jde jen o konkrétní opatření, sloužící potřebám liberalizace telekomunikačního trhu. Otázkou samozřejmě je, jak úspěšná tato opatření jsou a co skutečně přinášejí. (příloha Hospodářských novin, 04.03.2004)