Kauza 5,5 roku pro Vladimíra Mlynáře
Stalo se: Vladimír Mlynář byl osvobozen
Vrchní soud v Praze osvobodil bývalého ministra Vladimíra Mlynáře. Neshledal, že by v kauze Testcom byl spáchán trestný čin. Na krátkém konzultačním turné v Praze byl generální ředitel DG INFSO Fabio Colasanti, přijel vysvětlovat záměry Bruselu s revizí regulačního rámce, sbírat reakce a diskutovat s nejvýznamnějšími tuzemskými hráči. (Lupa, 03.12.2007)
Stalo se: informatiku už odepsali i senátoři
Návrh na zrušení Ministerstva informatiky ČR po poslancích schválili také senátoři. Teď už chybí jen podpis prezidenta. Exministr informatiky Vladimír Mlynář prezentoval staronový názor, že by bylo vhodné sloučit dva regulátory, RRTV a ČTÚ. Soudkyně Slepičková ani po třech měsících stále ještě nedodala v písemné formě rozsudek, který nad ním vynesla v lednu. (Lupa, 23.04.2007)
Stalo se: kauza 5,5 roku
Jaká je historie kauzy, v rámci které dostal bývalý ministr Vladimír Mlynář nepodmíněný trest ve výši 5,5 roku a další dva obvinění dokonce šest let? Pokud k žádné škodě nedošlo, jak mohli pro sebe nebo pro jiného získat prospěch velkého rozsahu, jak pro takto vysoké tresty požaduje zákon? (Lupa, 29.01.2007)
Vladimír Mlynář: 5,5 roku natvrdo
Bývalý ministr informatiky Vladimír Mlynář si včera u Městského soudu v Praze vyslechl tvrdý prvoinstanční verdikt v kauze, týkající se bývalého Testcom Servisu. Jak ale on sám prezentoval v lednu 2004 důvody pro založení této společnosti a okolnosti jejího vzniku? (Lupa, 25.01.2007)