Výběr článků a příspěvků k tématu Future Internet
V Praze o budoucnosti Internetu
Díky českému předsednictví se Praha stala na několik dní místem, kde celá Evropská unie hledala svou představu budoucnosti Internetu. Svou vizi k nám přijela přednést i eurokomisařka Viviane Redingová. Zdůraznila, že Internet musí zůstat otevřený, a že zajištění bezpečnosti i soukromí uživatelů musí být vzájemně vyvážené. (Lupa, 13.05.2009)
Future Internet Conference
Na konferenci "e-IRG", konané v Praze na MŠMT, jsem měl krátkou přednášku, shrnující dění jiné konference: Future Interent Conference, která se konala ve stejný týden taktéž v Praze. (čtvrtek, 14.5.2009.

Future Internet podle EU
Ačkoli se píše teprve rok 2008, Evropská unie již myslí na to, jak bude vypadat budoucí Internet v horizontu let 2020 až 2025. Pořádá na toto téma konference, přijímá deklarace, financuje výzkumné projekty a zřizuje odborné orgány. To vše z evropské perspektivy a pro potřeby Evropy. A zatím se přiklání spíše k potřebě radikální obměny dnešního Internetu. (Lupa, 05.06.2008)
The Future of the Internet
Na konferenci "tel.con spectrum" společnosti IIR jsem měl příspěvek, mapující aktivity Evropské unie kolem tzv. Future Internetu (budoucnosti Internetu v horizontu +15 let a více) (úterý 4.11.2008).