Články publikované na serveru digizone.cz, v roce 2007
Nonstop Kino HD v první komerční nabídce
Společnost Mattes AD, která své služby nabízí pod značkou 802.cz, zařadila jako první v České republice do nabídky svého IPTV (televizi přes internetový protokol, známou pod značkou 802.TV) filmový kanál Nonstop Kino HD, který vysílá veškerý svůj obsah ve vysokém rozlišení (HDTV). Přesněji v prokládaném formátu 1080i. Přijde na 360 korun měsíčně. (Digizone, 15.08.2007)
Volný TV startuje
Po několika odkladech spustil včera Volný svou vlastní IPTV službu, pod značkou Volný TV. Součástí je i služba HBO Digital, která si tak odbývá v ČR svou premiéru. Nabízena je i možnost sestavení vlastní programové nabídky á la carte, byť jen z některých programů. Podmínkou zřízení je pevná telefonní linka, dostupnost je zatím omezena na Prahu a Brno. Technické řešení je jiné, než jaké se původně rýsovalo. (Digizone, 01.08.2007)
QuickMedia: první dojmy
QuickMedia je velkoobchodní službou IPTV. Je určena pro nasazení v sítích konkrétních operátorů, kde bude mít k dispozici vyhrazenou přenosovou kapacitu. Funguje ovšem i ve veřejném Internetu - a právě přes něj jsem si ji mohl prakticky vyzkoušet. Zde jsou mé dojmy. (Digizone, 09.05.2007)