Vyšlo v týdeníku CHIPweek č. 43/98, v roce 1998
Vytištěno z adresy: http://www.earchiv.cz/axxxk170/a843k170.php3

Na Internetu to šlape!

Domovské stránky oblíbené staropražské skupiny Šlapeto

Domovská stránka

Patříte-li mezi milovníky staropražského folklóru, včetně toho hudebního, pak zcela jistě znáte skupinu Šlapeto. Právě díky této hudební skupině znovu ožívá tradice starých lidových písniček, které by jinak upadly do zapomnění. Skupina Šlapeto dosud šířila svou "staropražskou osvětu" prostřednictvím svých koncertů, televizních vystoupení, a samozřejmě i prostřednictvím svých nahrávek, vydávaných na CD i dalších nosičích. Nyní k tomu přibývá i šíření staropražského folklóru prostřednictvím média nejmodernějšího, a to Internetu. Skupina si pořídila své vlastní WWW stránky, za jejichž technickou realizací zřejmě stojí společnost Deltax (jmenovaná mezi sponzory, společně s Pivovarem Bráník, Country rádiem a dalšími).

Dosud vydané tituly, vespod seznam písniček

Celá WWW prezentace Šlapeta je stylizována do podoby staropražských novin, a najdete zde opravdu mnoho zajímavého. Nechybí samozřejmě fotografie všech členů skupiny (včetně hostujících členů), a historie kapely. Nechybí ani úplná diskografie (seznam dosud vydaných titulů, viz druhý obrázek), s popisem skladeb v jednotlivých albech (stačí kliknout na příslušný obrázek). Milovníci staropražských písniček jistě velmi ocení plné texty písniček Šlapeta, která čerpají z nesmírně bohaté studnice našeho národního folklóru. Příklad plného textu konkrétní písničky vidíte na třetím obrázku.

Z dalších zajímavostí je možné jmenovat například seznam nadcházejících koncertů skupiny - pokud se rozhodnete nějaký navštívit, dozvíte se kdy a kde se během příštího půlroku budou konat. Stejně tak se na WWW stránkách skupiny Šlapeto můžete dozvědět i o tom, jaké nové album právě připravují.

Příklad plného znění písničky

Jediné, co mi tak trochu chybělo na jinak velmi hezkých a vkusných stránkách, jsou hudební ukázky. Díky multimediálním schopnostem dnešního Webu by bylo po technické stránce velmi snadné sem umístit ukázky z různých písniček - ale možná je zádrhel v autorských právech. Nebo je třeba jen otázka času ….

Kdo hraje za Šlapeto?