Vyšlo v týdeníku CHIPweek č. 37/98, v roce 1998
Vytištěno z adresy: http://www.earchiv.cz/axxxk170/a837k170.php3

Navštivte první pražskou kondomerii!

První česká specializovaná prodejna kondomů, která je prezentována na Internetu, a to dokonce prostřednictvím vlastní domény

Domovská stránka - pohled zvenku

Šli jste někdy v poslední době Prahou, ulicí Karolíny Světlé? Pak jste tam mohli narazit na netradiční obchůdek, s hrdým názvem "Kondomerie". Uvnitř najdete přesně to, co název slibuje - jde skutečně o specializovanou prodejnu kondomů. Určitě ne první na světě, ale nejspíše první v Praze. A zcela jistě jde o první kondomerii i na českém Internetu, s vlastní doménou kondomerie.cz.

Interiér kondomérie

První pražskou kondomerii můžete samozřejmě navštívit osobně - pokud se vám to ale z jakéhokoli důvodu nevyhovuje, můžete ji navštívit i zcela anonymně a nezávazně prostřednictvím Internetu. Její domovské stránky najdete na obvyklé adrese v již zmiňované doméně: www.kondomerie.cz.

Ukázka sortimentu

Hned na první stránce uvidíte fotografii obchůdku, podle kterého jej pak snadno poznáte při případné následné ne-virtuální návštěvě (viz první obrázek). Rozhodnete-li se vstoupit dovnitř, ať již v reálu nebo prostřednictvím na Internetu, čeká vás stylový interiér, který nezapře dílo šikovného architekta (viz druhý obrázek). Pokud jde o konkrétní nabídku zboží, také tu si můžete prohlédnout prostřednictvím Internetu, kde první pražská kondomerie vystavuje svůj základní sortiment (viz dnešní třetí obrázek). Kromě běžného zboží pro každodenní použití zde najdete i speciality, například i kondomy z jehněčích střívek, kondomy pro ženy, ale třeba také kondomy pro 4% část populace, žertovné kondomy, kondomy extra silné, ale například i antialergické kondomy pro ty, kteří jsou alergičtí na materiály ze kterých je klasická pánská ochrana obvykle vyráběna. Jak si z dnešního třetího obrázku můžete sami povšimnout, cenové rozpětí nabízených kondomů je dosti široké.

Oslavná báseň

Nakupovat v kondomerii však zatím můžete jen klasickým způsobem, tedy osobně, a nikoli on-line. První pražská kondomerie na svých WWW stránkách nenabízí žádnou možnost elektronického nákupu, třeba na dobírku nebo dokonce s on-line placením přes kreditní karty či jinak. Ale třeba časem přijde i to.

Další zajímavostí, kterou můžete najít na WWW stránkách kondomerie, je i oslavná báseň na hlavní prodejní artikl kondomerie, podepsaná iniciálami svého autora. Úryvek vidíte na dnešním čtvrtém obrázku.

No a pokud vás on-line návštěva kondomerie a jejích WWW stránek zláká k osobní návštěvě tohoto netradičního obchůdku, možná vám přijde vhod i obligátní stránka s informacemi typu "jak se k nám dostanete". Ulice Karolíny Světlé je velmi blízko samotného centra Prahy.