Vyšlo v týdeníku CHIPweek č. 34/98, v roce 1998
Vytištěno z adresy: http://www.earchiv.cz/axxxk170/a834k170.php3

Máte Strach? Čtěte ho!

Hromy a Blesky třeste se, přichází Strach - nové internetové periodikum se zaručeně objektivními zprávami (nejen) z naší politické scény

Obálka červencového čísla

Zdalipak jste si na novinových stáncích všimli zcela nového měsíčníku jménem STRACH? Pokud si nevzpomínáte, možná vám pomůže malé připomenutí titulní stránky červencového čísla na dnešním prvním obrázku. Stále ještě si nevzpomínáte? No, nevadí, alespoň se můžete pokochat internetovou verzí tohoto zcela nového a opravdu neotřelého periodika. Některými svými titulky, jako třeba "Chlapec zavřený v ledničce snědl vlastní koleno", či "Neznámý výtržník oběsil vlastní babičku" nebo "Zamilovaný Yetti spáchal hromadnou sebevraždu" vám tento nový titul možná připomene tolik čtený Blesk, nebo spíše jemu komplementární titul s názvem Hrom. Zatímco ale Hrom své nesmysly míní vážně (nebo se o to alespoň snaží), Strach nijak neskrývá, že mu jde o srandu. Navíc srandu docela inteligentní, která si dělá legraci z nejrůznější stránek našeho života vezdejšího. Co říkáte třeba životním moudrostem jako "Nemusíš být úplný hlupák, abys u nás mohl pracovat, ale je to tak lepší !!!", nebo banneru ve formě animovaného gifu, který vám postupně vsugerovává:

  • STŘEDAtabletka
  • Nový převratný vynález v oblasti alternativní medicíny
  • Účinkuje proti všem dosud známým nemocem, včetně té … no é …. honem … sklerózy
  • Pracuje na známém principu "co můžeš udělat dnes, neodkládej na zítřek"
  • Se STŘEDAtabletkou umřete už v úterý!!!

Úvodní stránka srpnového čísla

V červencovém čísle on-line Strach-u najdete, vedle již anoncovaných trháků o chlapci zavřeném v ledničce či neznámém výtržníkovi a jeho vlastní babičce, například i fundovaný rozbor toho, proč Důchodci prohráli volby. Důkazem toho, že se STRACH seriózně zabývá děním i na naší politické scéně, je třeba interview s Milošem Zemanem, které se uskutečnilo přímo v jeho oblíbené vinárně "Bamberská rychta", kde popíjel z půllitru svou specialitu - becherovku s pivem. V srpnovém čísle zase najdete interview s Jaroslavem Baštou, které se kvůli utajení muselo konat na neznámém místě (viz třetí obrázek).

Interview s Baštou

Nový STRACH je přitom vybaven i dalšími rubrikami, které serióznímu srandistickému titulu nesmí chybět. Najdete zde třeba rubriku Nad dopisy diváků, kterou velmi pečlivě vede doktor Jaroslav An-allfa'bett, nebo rubriku "Univerzální poradna", kde se sešla hned celá řada známých a fundovaných odborníků, ochotných a schopných poradit snad v každé situaci . Vydavatelem měsíčníku STRACH je stejnojmenná společnost (STRACH s.r.o.), jejíž personální složení je na WWW stránkách podrobně představeno (i s fotkami). Toto vedení přitom vyhlásilo soutěž o nejkrásnější dívku zaměstnanou ve firmě - soutěž Miss STRACH 98/99. Tato soutěž vznikla na základě odborné studie Oddělení mírně gramotných zaměstnanců, podle které je: "rozdíl mezi krásou těchto dívek a jejich pracovními výsledky velký jako prase". Do soutěže se samozřejmě můžete zapojit i vy, prostřednictvím Internetu a WWW stránek STARCHu. Určitě si tuto příležitost nenechte ujít!

Věřili byste tomu?