Vyšlo v týdeníku CHIPweek č. 3/98, v roce 1998
Vytištěno z adresy: http://www.earchiv.cz/axxxk170/a803k170.php3

Bolek on-line

Oficiální domovské stránky klauna, herce, režisére, krále i šaška Valašské republiky, pana Bolka Polívky. Obsahují ucelený přehled o jeho životě i bohatém díle.

Oficiální domovská stránka Bolka Polívky

Osobnosti našeho uměleckého života dosud Internet výrazněji neobjevily - tu a tam se sice objeví domovské stránky nějakého herce či jiné známé osobnosti, ale zatím je jich pohříchu málo, a také jejich rozsah a celkový záběr svědčí spíše o prvních pokusech a určitém "oťukávání" nového média.

První významnější vlaštovkou, signalizující určitou změnu v potřebě oslovit veřejnost i prostřednictvím Internetu, by mohly být oficiální stránky osobnosti s velmi mnoha přívlastky, pana Bolka Polívky. Najdete je na příznačné adrese http://www.bolek.cz, tedy ve vlastní doméně (což také signalizuje určitou dávku vážnosti, připisovanou této formě vlastní prezentace). Autorsky je pod těmito stránkami podepsán pan Lukáš Michael Fronk, firma LEFRO (jako sponzor a Internet partner Bolka Polívky), a firma INEC jako provozovatel a správce domény.

Ze životopisu Bolka Polívky

O obsahu Bolkových stránek si můžete udělat první orientační představu z levého nabídkového proužku, který vidíte na všech dnešních obrázcích. V rubrice Aktualit najdete skutečně aktuální rozhovory, týkající se většinou přípravy či natáčení aktuálních pořadů, včetně fotografií z těchto natáčení a údajů o tom, kdy budou vysílány (v době psaní tohoto článku to byly např. "upoutávky" na hru KEAN, či natáčení nové Manéže).

Dalším oddílem jsou životopisné informace o valašském velikánovi, doprovázené dobovými fotografiemi (viz dnešní druhý obrázek). V rubrice "Divadlo" najdete informace o Divadle Bolka Polívky, a to nejen o jeho adrese, ale zejména o jeho programu a repertoáru, opět s ilustračními fotografiemi.

Filmy Bolka Polívky

V oddíle "Manéž" je popsána geneze a historie tohoto úspěšného televizního pořadu, jsou zde opět ukázky (včetně zvukových nahrávek), a také přehled jednotlivých dílů Manéže i s detailním seznamem účinkujících.

Velmi zajímavý je oddíl "Bolkoviny". Popisuje podrobněji tento novější televizní pořad, založený na "přehrávání" různých historek ze života hlavního aktéra i jeho přátel. Ke spolupráci jsou však vyzývání i televizní diváci, kteří mohou zasílat autorům své historky - nyní tak mohou činit i prostřednictvím Internetu (emailem nebo prostřednictvím formuláře na Bolkových WWW stránkách). Jednotlivé díly tohoto seriálu se točí na farmě Bolka Polívky (a ve zdejší restauraci U klauna). Také o této lokalitě se můžete dočíst na Bolkových stránkách (a najdete zde samozřejmě i obrázky).

Chybět samozřejmě nemohou ani informace o filmech, ve kterých Bolek Polívka hrál. V oddílu "Film" najdete nejprve přehled všech filmů (viz třetí dnešní obrázek), a u některých také podrobnější popis, včetně fotografických ukázek. Výčet pak doplňují i zmínky o dvou knižních titulech, které o Bolkovi vyšly.

Zajímavostí hodnou zdůraznění je jistě i osobní emailová adresa Bolka Polívky, zobrazená v pravém horním rohu každé stránku: polivka@bolek.cz.